fbpx

Groźby i znieważenia wobec Prezydent Dulkiewicz. Czy wszyscy podejrzani są objęci śledztwem Policji?


Subksrybuj nas na Google News

Listy, e-maile, telefony i wpisy w mediach społecznościowych miały w ciągu ostatniego półrocza zawierać groźby karalne i słowa znieważające prezydent Gdańska, Aleksandrę Dulkiewicz. Aż 8 postępowań w tej sprawie prowadzi policja. W dwóch przypadkach postawiono zarzuty. Prezydent Gdańska korzysta z osobistej ochrony.

O postępowaniach prowadzonych przez policję poinformowało Radio ZET. W związku z groźbami kierowanymi wobec Aleksandry Dulkiewicz postawiono zarzuty mężczyźnie, którzy informował o swoich zamiarach pod numerem 112. Zatrzymano go po miesiącu. Nieoficjalnie wiadomo, że jest leczony psychiatrycznie. Przebywa na oddziale zamkniętym. Nadzór nad postępowaniami sprawuje prokurator asp. Karina Kamińska.

Kolejny zarzut dotyczący grożenia prezydent Gdańska postawiono 27 lipca mężczyźnie, który odbywa już karę w zakładzie karnym.

Sprawa jest rozwojowa, badanie są kolejne groźby uporczywego nękania i gróźb zamieszczanych w mediach społecznościowych, oraz wulgarnej kartki wywieszonej na gdańskim dworcu. Do tej pory nie udało się zidentyfikować i zatrzymać osoby, która wysłała  list z białym proszkiem. W korespondencji grożono jej śmiercią.

Przesyłka adresowana do Aleksandry Dulkiewicz trafiła do Urzędu Miasta 30 stycznia. W środku był biały proszek i list. – Substancja została zabezpieczona przez odpowiednie służby. Po przebadaniu okazało się, że była to skrobia – tłumaczy Prokurator Wawryniuk.

W liście natomiast były groźby skierowane wobec prezydent i członka jej rodziny. – Prowadzimy postępowanie mające na celu wyjaśnienie, kto skierował tę korespondencję na ręce pani prezydent. Przesyłka została nadana w Warszawie, ale nie była to przesyłka rejestrowana – mówi prokurator

Czy rzeczywiście wszyscy zostaną ukarani , łącznie z TVP?

Nie wszędzie występują wulgaryzmy, ale czy samo podsycanie nienawiści przystoi parlamentarzystom?

Waldemar Bonkowski, senator niezrzeszony, stwierdził w środę w Senacie, że “polityka w Gdańsku jest proniemiecka”, a prezydent miasta – którą określił mianem “pani Frau Dulkiewicz” – kontynuuje w tej kwestii działania zamordowanego Pawła Adamowicza 

Beata Mazurek “Wiceprezydent Grzelak bezczelnie insynuował Polakom niegodne zachowanie. Dulkiewicz pominęła Niemców jako sprawców II wojny światowej.Ignorancja,głupota, polityczna kalkulacja,serwilizm?” 

Aleksandra Dulkiewicz, Prezydent Gdańska wybrana w  przedterminowych wyborach poz zamordowaniu Prezydenta Pawła Adamowicza, które odbyły się 3 marca. W głosowaniu zwyciężyła w pierwszej turze, zdobywając 139 790 głosów, tj. 82,22%. Została zaprzysiężona na urząd 11 marca 2019, jako pierwsza kobieta w historii Gdańska

Urodziła się w Gdańsku 10 lipca 1979 roku. Studiowała na uniwersytecie w Salzburgu, działała w stowarzyszeniu Młodzi Konserwatyści i Stronnictwie Konserwatywnym-Ludowym. Była też zaangażowana m.in. w kampanię prezydencką Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Aleksandra Dulkiewicz pracowała jako prawnik, a także jako samorządowiec – była m.in. zastępcą prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. To stanowisko pełniła od 2006 roku. W latach 2009-2014 Aleksandra Dulkiewicz, kandydatka na prezydenta Gdańska była zatrudniona w założonym przez Pawła Adamowicza Europejskim Centrum Solidarności. W wyborach samorządowych w 2010 i 2014 uzyskała mandat radnej Gdańska z ramienia PO, a od 2014 roku pełniła funkcję szefowej gdańskiego klubu radnych Platformy Obywatelskiej. 

Żródła Radio Zet / Dziennik Bałtycki / Wirtualne Media / TVN24

POLUB NAS NA FACEBOOKUPodoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments