fbpx

Homilia arb. Jędraszewskiego usunięta z Youtube – za szerzenie nienawiści.


Subksrybuj nas na Google News

Homilia arb. Metropolity Krakowskiego wygłoszona podczas obchodów 75 rocznicy Powstania Warszawskiego, w której padły słowa o czerwonej i tęczowej zarazie, została usunięta z najpopularniejszego na świecie serwisu video. Powodem jest naruszenie zasad szerzenia nienawiści. Tymczasem w związku z tym ani kościół, ani nawet Prezydent Duda nie widzi tu nic zabronionego, w przeciwieństwie do ks. Walczaka i ks. Lemańskiego.

Doczekaliśmy czasów kiedy homilia jednego z najważniejszych hierarchów w Polsce, zostaje usunięta ponieważ szerzy nienawiść. To zagraniczne portale, a nie nasze organy ścigania pilnują ogólnie przyjętych norm i zasad zachowania w naszym kraju.

Czerwona i tęczowa zaraza ujawniona w czasie 75 rocznicy Powstania Warszawskiego.

– Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa – zaznaczał. Po homilii w bazylice rozległy się gromkie brawa.

Bezkarność spowoduje większą zuchwałość.

W związku z tym rodzi się pytanie do czego jeszcze kościół może się posunąć będąc tak bezkarnym? Radio Maryja nie widzi w kazaniu Arcybiskupa nic złego. Na domiar tego w obronie biskupa występuje Prezydent Andrzej Duda

Proszę pamiętać że arcybiskup Jędraszewski metropolita krakowski jest także i filozofem. Tak więc i to zresztą z tej wypowiedzi jasno wynika że, on patrzy właśnie na to z punktu widzenia ideologii. On nie patrzy na to z punktu widzenia człowieka, nie mam żadnych wątpliwości że, arcybiskup Jędraszewski ma ogromny szacunek do człowieka, co zresztą chyba nikt to nie wątpi.

“Neomarksistowska czerwona zaraza”- zdaniem prezydenta to słowa wyrazu”szacunku do człowieka”

Ks Walczak, Ks Lemański – przeciwni szerzenia nienawiści przez kościół.

Ks. Walczak tak w skrócie skomentował to kazanie –

Dzisiaj krąży po ludziach straszne hasło: „Kiedy przemawia biskup, Jezus musi milczeć”. Jest to oczywiście ludowa przesada – ale w przypadku Krakowa zdaje się być prawdą. Nic więc dziwnego, że po posłudze wielkich arcybiskupów Sapiehy, Wojtyły, Macharskiego, gdy Jezus był już blisko Krakowa, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: „O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi. Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami” (por. Łk 19,41).

„Kiedy przemawia biskup, Jezus musi milczeć” Mocne słowa Ks. Walczaka “o arcybiskupie którego nazwiska ze wstydu nie użyję”

Ks Lemański w wywiadzie dla Onetu dodał

ja nie wiem czy arcybiskup Jędraszewski nie poczuł że tak jest taka jest potrzeba, takie jest oczekiwanie

– wiemy że w Kościele Mariackim nie zgromadzili się powstańcy zgromadził nie chce nazywać tego jakimś pejoratywnym określeniem, ale jakieś grono które widziało kto będzie przemawiał i chyba się spodziewała że, bez czerwonej zarazy tam się nie obędzie. To był taki element dodatkowy ta zaraza Tęczowa, i myślę że te oklaski pokazywały że oczywiście trafił w oczekiwania tej właśnie grupy. No dzisiaj niestety jeszcze powie 10 lat temu nigdy by o tym nie wspomniał. Powiedział w jednym z kościołów. Dzisiaj każde takie słowo może być rozkolportowane i tak się stało.  Wystarczyło potem powiedzieć że, przepraszam tych którzy, No tak jak marszałek Kuchciński Przepraszam tych którzy poczuli się urażeni.

to jest takie Przepraszam ale nie przepraszam – dodał reporter

– ja wiem jest jednak słowo. Ja nie uważam że żeby to rozwiązywało problem bo, problem jest chyba głębiej w księdzu arcybiskupie bo „czerwona zaraza” mu się kojarzy ze wszystkimi przy każdej okazji od kilku lat, jakoś tak tej aktywności w walce z tą tyranią  komunistyczną w czasach kiedy ona tutaj już tak a nawet bezzębna panowała, to ja nie dostrzegałem. Zresztą większość tych księży którzy, dzisiaj bardzo głośno wspominają właśnie tę czerwoną zarazę to w czasach kiedy jeszcze rządziła Polska Zjednoczona Partia Robotnicza to oni tak jakoś niżej trawy ciszej wody.

Ks. Lemański – Żenada, wstyd, kompromitacja – tak określa wystąpienie arcybiskupa Jędraszewskiego

Podsumowanie

Powołując się na wypowiedź księdza Lemańskiego nie sposób stwierdzić, że homilia Jędraszewskiego nie ma nic wspólnego z kazaniem. Tak jak powiedział Lemański, “taka jest potrzeba chwili” . Jeżeli tak to myśl nasuwa się sama w kościołach zamiast mszy mamy spotkania wyborcze PiS, wykorzystując przy tym głęboką wiarę w Polaków w Boga.

Papież przeprasza gejów w imieniu wszystkich chrześcijan i nakazuje przeprosiny.

W nawiązaniu do tematu tylko że, z ostatniej chwili

Właśnie dowiedzieliśmy sie że konto Fundacji @Zycie_i_Rodzina Kai Godek zostało zawieszone. To jakby nie jest dziwne ze wzgledu na wylewający się tam jad.


POLUB NAS NA FACEBOOKU, UPRZEDŹ SWOICH ZNAJOMYCH


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments