fbpx

Jacek Kurski o Sławoju Leszku: “Kompletny kapłan taki dla nas, intelektualista, książe kościoła”


3 comments, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Gazeta Plus pragnie przypomnieć swoim czytelnikom słowa Jacka Kurskiego, który w samych superlatywach przedstawiał sylwetkę nowo wybranego metropolity gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia podczas ingresu w 2018 roku.

Kapłan “taki dla nas”

Prezes TVP mówił, że “dla niego osobiście jest to kapłan kompletny, bo jest księciem kościoła, intelektualistą, doktorantem watykańskiej kongregacji kościołów wschodnich, piastującym wiele odpowiedzialnych urzędów w episkopacie Polski. Sam, jako prezes TVP honoruję podpisane z episkopatem porozumienia, których autorem był właśnie Sławoj Leszek Głódź.

To kapłan z ludu, ksiądz z ludu, urodzony na białostocczyźnie, krajan błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, człowiek, który odbywał normalną służbę wojskową, zwykły żołnierz, alumn, ordynariusz, biskup polowy. To człowiek, który jest bardzo bliski swojemu kościołowi. Zawsze z nami tutaj w Gdańsku w najważniejszych chwilach. Jest też wielkim orędownikiem pamięci żołnierzy wyklętych.

Krótko mówiąc, Sławoj to kapłan kompletny i absolutnie taki dla nas – powiedział Jacek Kurski, prezes TVP po ingresie Sławoja Leszka w Gdańsku.

Głódź i Janiak ukarani

Jak podała w poniedziałek Nuncjatura Apostolska, Stolica Apostolska zdecydowała się ukarać dwóch polskich biskupów (w tym Sławoja Leszka Głódzia) po otrzymaniu formalnych zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości.

Na podstawie przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego i z własnej inicjatywy papieża Franciszka, przeprowadzono postępowania dotyczące sygnalizowanych zaniedbań emerytowanego metropolity gdańskiego arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia i byłego ordynariusza kaliskiego biskupa Edwarda Janiaka w sprawach nadużyć seksualnych popełnionych przez niektórych duchownych wobec osób małoletnich, oraz innych kwestii związanych z zarządzaniem przez nich archidiecezjami.

Otrzymali oni nakaz zamieszkania poza archidiecezjami gdańską – w przypadku arcybiskupa Głódzia, i diecezją kaliską – w przypadku biskupa Janiaka. Obaj otrzymali też zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie – odpowiednio – archidiecezji gdańskiej i diecezji kaliskiej.

Dodatkowo Watykan nakazał im dokonać wpłat z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji św. Józefa, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć.

źródło: TVP INFO 2018r.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
6
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan Przewodnik
Jan Przewodnik
2 lat temu

Autorytet od autorytetów się znalazł 😉

To ja napisałem
To ja napisałem
2 lat temu

No i Kurskiego czeka to, co Głódzia: banicja i hańba.

mylę się ?
mylę się ?
2 lat temu

kolega od rozwodów kościelnych w trybie pilnym !