fbpx

Jan Lityński utonął, ratując swojego psa. Był wielkim miłośnikiem tych zwierząt.


1 Udostępnienie

Jan Lityński, opozycjonista z czasów Polski Ludowej i polityk w III RP utonął w Narwi, próbując ratować swojego psa. Miał 75 lat. Jego ciało nadal nie zostało odnalezione.

W niedzielę po południu Jan Lityński spacerował z małżonką Elżbietą i psem wałem przeciwpowodziowym nad rzeką Narew w miejscowości Kacice koło Pułtuska. W pewnym momencie pies zsunął się z wału do rzeki. Jan Lityński zszedł na lód, aby pomóc psu wydostać się na brzeg. Niestety cienki lód załamał się pod mężczyzną, który wpadł do wody i zniknął pod lodem.

Służby zawiadomili przypadkowi spacerowicze, którzy spotkali żonę Jana Lityńskiego idącą brzegiem Narwi. Kobieta opowiedziała im, co się wydarzyło. Jednak relacja nie była zbyt precyzyjna, ponieważ kobieta była w szoku. Pierwsi nad Narew przybyli strażacy, jednak przez jakiś czas nie mogli odnaleźć miejsca zdarzenia.

Po dotarciu na miejsce straż pożarna przeszukała koryto rzeki bosakami przez otwór w lodzie. Wykorzystała także specjalistyczny sonar i drona z kamerą na podczerwień. Niestety poszukiwania zakończyły się niepowodzeniem. Ciemności oraz silny nurt rzeki uniemożliwiły poszukiwanie ciała przez nurków.

W poniedziałek poszukiwania Jana Lityńskiego zostały wznowione. Ciała polityka szuka 21 policjantów z Płocka oraz strażacy przy pomocy łodzi, sań lodowych oraz drona z kamerą termowizyjną.

Sylwetka Jana Lityńskiego

Jan Lityński urodził się 18 stycznia 1946 roku w Warszawie. Był politykiem i publicystą, działaczem opozycji demokratycznej oraz posłem na Sejm X kadencji w czasach PRL. W III RP Lityński był posłem na Sejm I, II i III kadencji. Był także doradcą prezydenta RP ds. kontaktów z partiami i środowiskami politycznymi.

Jan Lityński prywatnie był wielkim miłośnikiem psów, które traktował jak rodzinę.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ