fbpx

Janusz Kowalski: Referendum w sprawie Polexitu w 2027


Subksrybuj nas na Google News

Rok 2027, kiedy zakończy się obecna perspektywa budżetowa, to będzie czas, kiedy może być referendum w sprawie wyjścia Polski z UE – powiedział w programie Onet Opinie Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

Kowalski stwierdził, że to decyzje Unii Europejskiej z lat 2019-2020 spowodowały trwający kryzys energetyczny w krajach członkowskich

– Jestem zwolennikiem tego, byśmy oddychali czystym powietrzem, tymczasem unijny system handlu emisjami i Zielony Ład hamuje transformację energetyczną w Polsce – mówił Kowalski w programie Onetu.

Poseł Ziobry obawia się też, że jeśli nie zostanie zatrzymana “zielona inflacja”, to “prawica przegra wybory”. A jeśli nie zatrzyma się eurokratów – koszty życia w Polsce będą zbyt wysokie – stwierdził.

Kowalski uważa, że w kraju powinno się odbyć referendum dotyczące ewentualnego wyjścia z Unii Europejskiej

– Wyjście Polski z UE uderzy w gospodarkę Niemiec, dlatego musimy zacząć grać twardo – mówił polityk Zjednoczonej Prawicy. – Polska nie może być żebrakiem Europy.

Kowalski ocenił, że najlepszym momentem na referendum polexitowe były 2027 rok – rok, w którym skończy się obecna perspektywa budżetowa.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments