Jak miło. 4 czerwca Czesi uczcili pamięć prezydenta Adamowicza nazywając jego imieniem jedno z najbardziej popularnych miejsc w Pradze. Jego imię nosi promenada w praskim parku – Riegrovych Sadach. Jest to część trasy spacerowej pomiędzy tamtejszymi ulicami Polską i Chopina. To bardzo piękny i wzruszający gest. Dziękujemy serdecznie.

Od stycznia tego roku władze czeskie informowały o swoim zamiarze. Miejsce zostało wyznaczone ze strona polską. Jest to rewanż dla Gdańszczan za uczczenie w 2011 roku Prezydenta Republiki Czeskiej Václava Havla. Jego imieniem nazwano wówczas jedną z głównych ulic na Ujeścisku.

[rl_gallery id=”869″]

Podziękowania złożyła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Dziękuję prezydentowi Pragi, Zdenikowi Hrzibowi, za ten gest solidarności z Gdańskiem. Tym bardziej, że to właśnie z inicjatywy Pawła Adamowicza jedna z ulic naszego miasta zyskała w 2011 roku nazwę Vaclawa Havla.

Pomysł uczczenia pamięci zamordowanego Pawła Adamowicza zgłaszają jeszcze inne miasta, między innymi Kaliningrad.

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Redakcja

GazetaPlus - Niezależne internetowe wydawnictwo, zajmujące się bieżącymi tematami politycznymi, oraz problemami ochrony przyrody. W sprawach wiary i religii jesteśmy ateistami, lecz nie zwalczamy żadnego kościoła. Publikujemy tylko sprawdzone informacje, nie ulegamy propagandzie żadnej partii. Piszemy co myślimy przestrzegając zasad i prawa, w ramach obowiązującej jeszcze w Polsce Konstytucji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o
Zostań redaktorem, odkryj swój talent!
Artykuł
Nasz unikalny system dodawania artykułów