fbpx

Abp. Jędraszewski zaatakował Donalda Tuska podczas homilii w Boże Ciało


2 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Marek Jędraszewski zaatakował przewodniczącego Platformy Donalda Tuska podczas oficjalnej mszy świętej w Boże Ciało.

Metropolita Krakowski przywołał słowa byłego premiera: “Polskość to nienormalność”

W swoim wystąpieniu metropolita krakowski nawiązał do słów Donalda Tuska wypowiedzianych w 1987 roku w wywiadzie dla miesięcznika “Znak”. Przypomnijmy, że fragment tej wypowiedzi często jest wykorzystywany przez rządzących polityków, a także Telewizję Publiczną.

– Dość powszechnie znane stwierdzenie “polskość to nienormalność” bardzo boli, tak jak zawsze boli ośmieszanie i szyderstwo z tego, co dla nas jest prawdziwie święte i drogie, i co kochamy całym sercem – stwierdził hierarcha z podprogowym trickiem, który notorycznie stosuje telewizja Jacka Kurskiego.

Oryginalny fragment artykułu Tuska

“Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić. Więc staję nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowieka, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają i umierają, my walczymy, powstajemy giniemy. I tylko w krótkich chwilach przerwy rozważamy nasz narodowy etos odrobinę krytyczniej, czytamy Brzozowskiego i Gombrowicza, stajemy się normalniejsi” – tak brzmią słowa Tuska sprzed lat.

9 czerwca, Donald Tusk na spotkaniu z obywatelami sprostował pisowskie manipulacje dotyczące sformułowania “Polskość to nienormalność”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
3
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
10
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
5
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Poznańczyk
Poznańczyk
11 miesięcy temu

Ten arcyczarodziej to antychryst.

kaziu
kaziu
11 miesięcy temu

Dzięki takim jak on, kościół szybciej traci wiernych.Gdzie “szanuj bliźniego jak siebie samego”? Jak można takie rzeczy z ambony rzec.!