fbpx

Abp. Jędraszewski zaatakował Donalda Tuska podczas homilii w Boże Ciało


2 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Marek Jędraszewski zaatakował przewodniczącego Platformy Donalda Tuska podczas oficjalnej mszy świętej w Boże Ciało.

Metropolita Krakowski przywołał słowa byłego premiera: “Polskość to nienormalność”

W swoim wystąpieniu metropolita krakowski nawiązał do słów Donalda Tuska wypowiedzianych w 1987 roku w wywiadzie dla miesięcznika “Znak”. Przypomnijmy, że fragment tej wypowiedzi często jest wykorzystywany przez rządzących polityków, a także Telewizję Publiczną.

– Dość powszechnie znane stwierdzenie “polskość to nienormalność” bardzo boli, tak jak zawsze boli ośmieszanie i szyderstwo z tego, co dla nas jest prawdziwie święte i drogie, i co kochamy całym sercem – stwierdził hierarcha z podprogowym trickiem, który notorycznie stosuje telewizja Jacka Kurskiego.

Oryginalny fragment artykułu Tuska

“Polskość to nienormalność – takie skojarzenie narzuca mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie niezmiennie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnej ochoty dźwigać, a zrzucić nie potrafię (nie chcę mimo wszystko?), wypaliły znamię i każą je z dumą obnosić. Więc staję nienormalny, wypełniony do granic polskością, i tam, gdzie inni mówią człowieka, ja mówię Polak; gdzie inni mówią kultura, cywilizacja i pieniądz, ja krzyczę Bóg, Honor i Ojczyzna (wszystko koniecznie dużą literą); kiedy inni budują, kochają i umierają, my walczymy, powstajemy giniemy. I tylko w krótkich chwilach przerwy rozważamy nasz narodowy etos odrobinę krytyczniej, czytamy Brzozowskiego i Gombrowicza, stajemy się normalniejsi” – tak brzmią słowa Tuska sprzed lat.

9 czerwca, Donald Tusk na spotkaniu z obywatelami sprostował pisowskie manipulacje dotyczące sformułowania “Polskość to nienormalność”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
3
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
10
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
5
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Poznańczyk
Poznańczyk
7 miesięcy temu

Ten arcyczarodziej to antychryst.

kaziu
kaziu
7 miesięcy temu

Dzięki takim jak on, kościół szybciej traci wiernych.Gdzie “szanuj bliźniego jak siebie samego”? Jak można takie rzeczy z ambony rzec.!