fbpx

Kaczyński lubi obrażać. Top 10 chamskich wypowiedzi “wodza PIS-u”.


7
screen youtube

Ostatni spór Jarosława Kaczyńskiego z byłym liderem Nowoczesnej Ryszardem Petru, postawił wiceprezesa rady ministrów w świetle wyjątkowego wrażliwca. Mocno dotknięty słowami polityka, który nazwał go “oszustem”, pospieszył z pomstą do sądu. Z pełnym przekonaniem twierdził, że wypowiedz Ryszarda Petru wykroczyła poza granicę zdrowej krytyki i była daleka od etycznych i moralnych standardów. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się bliżej kwiecistym wypowiedziom naszego “wzorowego katolika i męża stanu”. Oto top 10 stwierdzeń Jarosława Kaczyńskiego, które zasługują na miejsce w rankingu.

1. Kaczyński obraża niepełnosprawnych

Pan prezes komentuje protesty działaczy KODU, podczas rozmowy z dziennikarką Radia Łódź w 2017 roku.

“Patrząc na twarze tych osób, to po pierwsze – to jest tylko domysł – myślę, że niektórzy z nich byli współpracownikami dawnych służb bezpieczeństwa. Z kolei widać tam też troszkę twarzy osób specjalnej troski. Tak, że nie wygląda to specjalnie groźnie”.

2. Kaczyński obraża “nie katolików”

Wypowiedz skrytykowało wielu publicystów i polityków. Wydaje się, że nie pozostawia ludziom wyboru, a tych którzy nie są katolikami uznaje za niszczycieli tradycji. Tak mówił prezes PIS w czasie konwencji swojej partii.

Chrześcijaństwo jest częścią naszej tożsamości narodowej, Kościół był i jest głosicielem i dzierżycielem jedynego, powszechnie znanego w Polsce systemu wartości”,

Chrześcijaństwo jest częścią naszej tożsamości narodowej. Odrzucamy nihilizm, który niczego nie buduje, a jedynie niszczy.

3. Kaczyński obraża opozycję część 1

 Tu już padły mocne słowa. Oskarżanie kogoś o śmierć innej osoby to nie błahostka. Do prokuratury w tej sprawie wpłynęło parę zawiadomień. Mimo tego, Kaczyński nie odpowiedział karnie za zniewagę. O uniewinnieniu zadecydował fakt, iż wg. art. 226 par. 1 kk, aby doszło do przestępstwa zniewagi, musi być wyraźnie określony adresat wypowiedzi. W tym przypadku teoretycznie nie wiadomo do kogo były skierowane słowa… Ale tylko teoretycznie, bo w praktyce wszyscy wiemy, że do opozycji. Dnia 8 lipca 2017 roku prezes Kaczyński wtargnął na sejmową mównicę.

“Wiem, że boicie się prawdy! Ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata. Niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami! “

4. Kaczyński obraża Lecha Wałęsę

W wywiadzie dla kilku europejskich gazet, wicepreses RM podważył autorytet byłego prezydenta i lidera “Solidarności”.

“Nie traktujcie Wałęsy serio. To ofiara nowoczesnych czasów. Pełnił rolę lidera w Solidarności, ale było to możliwe tylko w ówczesnym specyficznym kontekście”

5. Kaczyński obraża Bill’a Clintona

Bill Clinton stwierdził, że w Polsce, jak na Węgrzech nie ma demokracji. J. Kaczyński powiedział, że ludzie o takim poglądzie powinni iść do lekarza. Czy Jarosław sugeruje że Clinton jest chory psychicznie?

“Jeśli ktoś twierdzi, że dzisiaj w Polsce nie ma demokracji, to znaczy, że jest w stanie który trzeba by zbadać metodami medycznymi”.

6. Kaczyński obraża opozycje część 2

Wypowiedz z telewizji Republika z grudnia 2015 roku. J.K Nazwał wtedy opozycję „najgorszym sortem Polaków” i zarzucił jej zdradę. Prokuratura umorzyła śledztwo w tej sprawie.

„Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony” 

7. Kaczyński obraża walczących o wolność stoczniowców

Falę protestów wywołałało przemówienie podczas wiecu na stoczni Gdańskiej w 2006 roku.

“Dawni działacze opozycji sprzeciwiający się PiS stoją tam gdzie kiedyś ZOMO” Jarosław Kaczyński podkreślił także, że pamięta, kto był wtedy po której stronie. Pamiętliwy ten nasz Jarek…

8. Kaczyński obraża kobiety

Może nie jest powiedziane bezpośrednio, ale wszyscy wiemy co miał na myśli wiceprezes. Demokratyczny bunt nazwał atakiem, a kobiety określił siłami zła, niszczycielami. Czy to nie jest nawoływanie do nienawiści?

Ten atak ma zniszczyć Polskę. Doprowadzić do tryumfu sił, których władza zakończy historię narodu polskiego. Trzeba się przeciwstawić. To obowiązek państwa, ale i nasz, obywateli. W szczególności musimy bronić kościołów. Za wszelką cenę. Wzywam członków PiS i tych, którzy nas wspierają”

9. Kaczyński obraża osoby LGBT +

Tak Jarosław Kaczyński wypowiadał się w wywiadzie dla tygodnika “Sieci”. Nawołuje do wzajemnej niechęci i walki? Nazywa zagrożeniem osoby o odmiennej orientacji? A gdzie chrześcijańska, braterska miłość?

Ci, którzy nie walczyli – przykładów z Europy nie brakuje- przegrali. Ja ręki do tego nie przyłożę, żebyśmy przegrywali z tym, co uważam za zagrażające fundamentom naszej cywilizacji.

10. Kaczyński obraża mężczyzn i mieszkańców wsi.

 Panowie, co wy na to? A tak poza tym czy Jarosław Kaczyński nie poniżył przypadkiem własnego elektoratu? (mieszkańców wsi, oraz rodziny wielodzietne)

“Nawiasem mówiąc, szczególnie w Polsce, gdzie co drugi mężczyzna jest mizernym pijaczyną i stawianie na niego jest nierokującym powodzenia przedsięwzięciem. To smutne, ale taka jest nasza rzeczywistość”. 

Wyróżniamy się w Europie liczbą magnetowidów. Ludzie pracują, jeżeli jeszcze jest praca, wracają do domu, piją wódkę i oglądają „pornosy. Robią też dzieci“.

Przykładów wypowiedzi, w których Jarosław Kaczyński kogoś obraził, jest wiele, my wybraliśmy tylko parę z nich. Idąc tokiem rozumowania wiceprezesa, przytoczone cytaty, to jawne przekroczenie granic krytyki. Panie Kaczyński, będą jakieś przeprosiny?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

7

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments