fbpx

Kaczyński mówi o żołnierzach PiS, Biedroń o wspólnocie naszych marzeń i wzajemnym szacunku. Którą Polskę wybierasz ?


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] W [/boombox_dropcap]

poznaniu odbyła się konweniencja “Lewicy”. Na spotkaniu przemawiał miedzy innymi szef Wiosny Robert Biedroń. Natomiast wczoraj odbyła się konwencja Pis na której przemawiał szef PiS Jarosław Kaczyński.

Konwencja PiS w stylu lat trzydziestych, poprzedniego wieku, ale w Polsce działa.

Jarosław Kaczyński w trakcie swojego przemówienia mówił o kolejnych nowych perspektywach, oraz o już spełnionych obietnicach. Słuchając tego przemówienia nie sposób było odnieść wrażenia, że prezes mówi o jakimś uciśnionym narodzie i niedocenionych obywatelach. Takie słowa padały już w historii i niestety zyskiwały aprobatę ludzi.

Stawką wyborów parlamentarnych jest to, czy Polska pójdzie w kierunku państwa dobrobytu, sprawiedliwości i solidarności, czy też zacznie wracać w stronę postkomunizmu – powiedział prezes

Ale najwięcej postkomunistów zasiada właśnie w szeregach partii PiS, łącznie z prokuratorem stanu wojennego, siedziami i tajnymi współpracownikami SB.

“chodzi o taką zmianę, która doprowadzi do pełnego wykorzystania wielkiego potencjału, który tkwi w Polakach” powiedział Kaczyński 

 W latach trzydziestych narodowy socjalizm obiecał wypełnić przekazane im zadanie, jakim było przywrócenie czci i honoru ojcu czy ojczyźnie” – pisał Stephan Marks w książce “Dlaczego poszli za Hitlerem? Psychologia narodowego socjalizmu w Niemczech”.

Dajcie mi pięć lat, a nie poznacie Niemiec – Adolf Hitler

Papież “w niektórych miejscach słyszę przemówienia, które brzmią podobnie do tych wygłoszonych przez Hitlera w ’34”

Nazistowskie gazety odpowiednik dzisiejszych mediów narodowych  ówcześnie pisały , że “Hitler jest hasłem i synonimem wszystkich, którzy wierzą w odrodzenie Niemiec”. 

Podsumowanie czterech lat rządów PiS w realu wygląda tragicznie.

Realnie podsumowując to PiS spełnili tylko jedną obietnicę z 2015r, która nie wymagała wiele zaangażowania, to znaczy rozdali nie swoje pieniądze. Jak się przyjrzeć pozostałym obietnicom to jest bardzo źle.

Służba zdrowia w najgorszej sytuacji od lat, długi szpitali utajniane, bałagan w szkołach z powodu nieprzygotowanej reformy, sądownictwo w rozkładzie, na wypis z księgi wieczystej kiedyś czekało się trzy dni teraz miesiąc, opanowana przez pis prokuratura, brak leków w aptekach, ceny żywności nawet o 200% w górę, mieszkania są ale na desce kreślarskiej, ogromne spowolnienie w budowlance (GUS), brak nowych inwestycji, wzrost ubóstwa w rodzinach z trojgiem dzieci (GUS). O planie Morawieckiego z 2017r. nie mówi nawet on sam bo nie ma o czym.

Sylwia Spurek będzie monitorowała stan praworządności oraz dezinformację obywateli w krajach UE. Brawo.

Wybierz która Polska bardzie pasuje do twojej wyobraźni ?

Kaczyński : “Ale także chciałbym, byście byli żołnierzami Prawa i Sprawiedliwości i później, bo przed nami – jeśli zwyciężymy – wielkie zadania, wielkie zadania zmiany naszego kraju, zmiany naszego kraju pod wieloma względami” 

Biedroń : “Wyobraźmy sobie wspólnotę naszych marzeń. Wspólnotę, w której wszyscy mamy równe prawa, w której politycy nie używają języka pogardy”

Kwaśniewski wg. opinii Polaków najlepszy prezydent po 89r. wesprze Lewicę.

Robert Biedroń na dzisiejszej konwencji w Poznaniu.

Zamknijcie na chwile oczy i wyobraźmy sobie wspólnotę naszych marzeń. Wspólnotę, w której wszyscy mamy równe prawa, w której politycy nie używają języka pogardy.W której politycy nie używają retoryki, żeby nas dzielić.

Wspólnotę, w której Polska jest domem nas wszystkich. W dzisiejszej Polsce tak srogo doświadczonej przez podziały polityczne, ciężko nam sobie to wyobrazić, ale na szczęście na szczęście jest lewica na szczęście na lewicy są odważni mężczyźni i kobiety, którzy mają siłę zrealizować to marzenie i to marzenie stanie się rzeczywistością, kiedy Lewica dojdzie do władzy i w końcu wprowadzi europejskie standardy, do europejskiego kraju, do Polski my to zrobimy.

Lekcje matematyki w kościele a lekcje religii w szkole- tak przygotowana jest reforma oświaty. Opinie uczniów bezcenne.

Nowoczesne państwo, wszyscy obywatele równi wobec prawa.

Bo my czujemy się najlepiej gdy dookoła nas wszystkim dobrze się żyje bo my chcemy zbudować nowoczesne państwo dobrobytu, tak jak w Szwecji takie jak w Danii takie jak w Norwegii, gdzie ludziom po prostu normalnie, najnormalniej w świecie żyje się dobrze. Mężczyzną kobietą wszystkim grupą bez wyjątku także prezesowi z kotem i tak że ojcowi dyrektorowi z Torunia, ale równo i sprawiedliwie a dzisiaj tak nie jest.

Bo nowoczesne państwo dobrobytu to równość płac, dostęp do bezpiecznego przerywania ciąży, to prawdziwa ochrona przed przemocą domową wsparcie dla samotnych matek, ogólnodostępna bezpłatna antykoncepcja. …

Równouprawnienie dla kobiet.

  …Zrobiliśmy to w Słupsku wprowadziliśmy in vitro wprowadziliśmy edukację równościowa, wprowadziliśmy odpowiednie standardy do naszych spółek miejskich ,gdzie wcześniej byli sami faceci, a dzisiaj jest w końcu sprawiedliwie i są też kobiety i zarządzają tymi spółkami.

Przez 800 lat historii Słupska żadna kobieta nie została wybrana w wyborach żeby rządzić naszym miastem, ale wiedzieliśmy, że jak damy równe prawa kobietą, jak tworzymy radę kobiet jak będziemy zachęcali mężczyzn do tego, żeby odrobinę się posunęli i wzmacniali dziewczynki i kobiety, to pewnego dnia nadejdzie taki dzień, dzień zmiany kiedy kobiety także zaczną rządzić Słupskiem.

Pis wcale nie musi oddać władzy. A wszystko w majestacie prawa. Internauci i eksperci wskazują na możliwe scenariusze.

I nadszedł ten dzień prezydentem miasta w Słupsku w pierwszej turze wyborów została po raz pierwszy, wybrana w wolnych wyborach demokratyczny sposób kobieta i daję sobie całkiem nieźle radę, pora na kobiety w Sejmie i pora na pierwszą prezydentkę Rzeczpospolitej Polskiej, która będzie kobietą.

Tego Wam życzę dziewczyny. Takich ludzi, takich ludzi dobrej woli, które życzą dobrze kobietom, ale także mężczyznom bo nie będzie, nie będzie się nam wszystkim dobrze żyło Jeżeli nie będzie naszej Solidarności, wsparcia mężczyzn dla kobiet, wsparcia kobiet dla mężczyzn takich ludzi dobrej woli na lewicy jest bardzo wiele.

Zmienimy oblicze polskiej polityki.

Musimy zrobić wszystko żeby, 13 października dać sobie szansę i zmienić oblicze polskiej polityki także w tym zakresie. Z list  lewicy startuje bardzo wiele dziewczyn bardzo wiele kobiet silnych rozsądnych, kompetentnych walczących na ulicach w organizacjach Pozarządowych i w partiach politycznych o władzę.

My to zrobimy pomożecie ?  Nie słyszę. Pomożecie ?  (odgłosy tak z sali) Damy czadu. Polska jest czym ?  Polska jest kobietą, demokracja jest kobietą, lewica jest kobietą. Do boju kobiety wszystkiego najlepszego niech żyje Poznań niech żyje Wielkopolska.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments