fbpx

Kaczyński w tarapatach. Hołownia na premiera, Trzaskowski na prezydenta. Sondaż


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Najnowszy sondaż Kantar pokazuje, że to już nie jest burza w szklance wody ale poważny sztorm. PiS jest już podtapiany od dłuższego czasu, natomiast PSL powinno rozglądać się za tratwą ratunkową. Pierwsze “szczury” już uciekają. “Polska polityka buzuje. Widać transfery, podskórne ruchy i prądy, słychać przepływy elektoratów” – pisze środowa “Polityka”.

Według sondażu Kantar dla tygodnika “Polityka” przeprowadzonego 19 marca b.r. ankietowani wskazali swoje preferencje wyborcze. Wyniki porównujemy z poprzednim sondażem opublikowanym przez tę samą pracownię przeprowadzonym 10 dni wcześniej, t.j 5-10 marca.

PiS – 28 procent, spadek o 2 procent

Polska 2050 Szymona Hołowni – 25 procent, wzrost o 11 procent

Koalicja Obywatelska – 17 procent, spadek o 7 procent

Lewica – 10 procent, wzrost o 2 procent

Konfederacja – 8 procent, wzrost o 3 procent

PSL Koalicja – 2 procent, spadek o 1 procent

Ankieterzy poprosili również o wskazanie przyszłej głowy państwa. Gdyby głosowanie odbyło się w tym samym składzie kandydatów, to w pierwszej turze ponownie wygrałby prezydent Andrzej Duda – 25 proc., drugi byłby Rafał Trzaskowski – 20 proc., trzeci Szymon Hołownia – 15 proc., następnie Krzysztof Bosak – 5 proc., potem z 4 proc. poparciem Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskałby – 2 proc. głosów.

Z kolei przy pytaniu o drugą turę wyborów więcej osób wskazało na Rafała Trzaskowskiego – 37 proc., przy 32 proc. na prezydenta Dudę. Osoby, które zadeklarowały “brak udziału” i wybrali odpowiedź “trudno powiedzieć”, to łącznie aż 31 proc.

Źródła. Wnp, Polityka


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments