fbpx

Kaja Godek jednak dołączyła do akcji #TęczaNieObraża?!


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Internet obiegło zdjęcie kontrowersyjnej działaczki antyaborcyjnej Kaji Godek, na tle tęczowej flagi. Fotografia oznaczona była hasztagiem wskazującym na to, iż kobieta postanowiła mimo światopoglądowych różnic wesprzeć osoby LGBT. Nic bardziej mylnego. Koleżanka z lewicy J. Scheuring-Wielgus postanowiła zrobić “psikus” ideologicznej przeciwniczce, umieszczając jej zdjęcie na tle kolorów tęczy.

Na tweeterze zawrzało, zdania są podzielone

Internauci nie szczędzili krytyki pod adresem Kaji Godek. Zdaniem większości z nich, kobieta zbytnio obnosi się z niechęcią do osób odmiennych seksualnie. “

Nie rozumiem tej Godek . Co zrobiła jej reszta kobiet , że ona ich tak nienawidzi ? Co ja obchodzi kto kogo kocha i kto z kim się kocha” – napisał ktoś pod zdjęciem.

“To nie tęcza obraża tą panią, to ta pani obraża tęczę”– dodał ktoś inny

Jednak część osób biorących w dyskusji potępiło postępowanie Joanny Scheuring-Wielgus. Według nich, o ile sama symbolika LGBT nie jest niczym niewłaściwym, o tyle wywieszanie plakatów z Maryją z tęczową aureolą – już tak. Lewicowa polityk publicznie wsparła działania aktywistek w tym zakresie.

Zdaniem posłanki nie powinno istnieć coś takiego jak obraza uczuć religijnych

“Przysłuchiwałam się temu procesowi – tutaj chodzi o tęczę, o pewien symbol przymierza, tolerancji, który pewnym osobom – nie wiem dlaczego – kojarzy się w sposób negatywny – mówiła posłanka prezentując plakat z pielgrzymki Jana Pawła II w Polsce w 1983 roku, na którym pojawiają się tęczowe aureole. Ten plakat był wtedy jednym z mówiących, że papież przyjeżdża do Polski. Ja nie wiem skąd zrodził się pomysł, by mówić, że tęcza obraża uczucia religijne, godzi w cokolwiek”mówiła posłanka w wywiadzie dla Rzeczypospolitej.

Artykuł 196 Kodeksu karnego mówiący o obrazie uczuć religijnych w ogóle powinien być zlikwidowany – stwierdziła Scheuring-Wielgus. – On przysparza problemów, ale jest też wykorzystywany politycznie, szczególnie teraz, gdy rządzi PiS a prokuratorem generalnym jest Zbigniew Ziobro“- dodała posłanka.

Cienka granica tolerancji…

Popularność hasztagu #TęczaNieObraża w internecie świadczy o tym że ludziom brakuje normalności, swobody i akceptacji. Niestety, w naszym państwie często dochodzi do szczucia na siebie ludzi oraz stwarzania “sztucznych” konfliktów przez PiS. Ludzie, którzy stoją u władzy, powinni stać na straży interesów wszystkich ludzi niezależnie od orientacji, wyznawanej religii, czy nawet pochodzenia.

Moim zdaniem, przepis art. 196 nie przysparza problemów, a wręcz przeciwnie, wspiera odmienność i różnicę światopoglądów, podkreślając jednocześnie ważną istotę wzajemnego szacunku. Myślę, że lepszym wyjściem niż zmiana przepisu, byłaby zmiana rządu na taki, który będzie ludzi łączyć, a nie dzielić…


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments