fbpx

Kapłan nazwał prezydenta “Dudaszem”. Chcą go posadzić na 5 lat


5 comments, 5

Paweł Chojecki, pastor wspólnoty protestanckiej Kościół Nowego Przymierza z siedzibą w Lublinie nazwał Andrzeja Dudę “Dudaszem”, “zdrajcą” oraz “tchórzem skończonym”. Teraz będzie musiał odpowiedzieć przed sądem. Został właśnie oskarżony o publiczne znieważenie Andrzeja Dudy. Protestanckiemu duchownemu grozi do 5 lat więzienia.

Do obrazy prezydenta Dudy miało dojść podczas nagrań internetowej telewizji “Idź Pod Prąd”, emitowanej w YouTube. W akcie oskarżenia stwierdzono, że pastor nazwał urzędującą głowę państwa “agentem śpiochem”, “baranem”, “zdrajcą”, czy “tchórzem skończonym” i “Dudaszem”. Zarzuty przedstawione zostały jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Pod koniec marca br. ruszył proces w sprawie.

Chojecki twierdzi, że nie dopuścił się znieważenia prezydenta.

Nie miałem tego na celu. Komentowałem jego działania polityczne i używałem języka, który dziś jest charakterystyczny dla debaty politycznej w Polsce – tłumaczy w rozmowie z “Rzeczpospolitą”.

Przypomnijmy, że w 2015 roku pastor zaangażował się w kampanię Andrzeja Dudy i “cieszył się z jego wygranej”. – Opisywane przez prokuraturę wypowiedzi padły, gdy sprzeniewierzył się obietnicom wyborczym – zaznacza.

Zarzutów jest więcej

Prokuratura uważa, że oprócz obrazy prezydenta Paweł Chojecki znieważył też publicznie osoby wyznania katolickiego i przedmioty katolickiej czci religijnej. Podczas jednego z programów pastor miał drwić z chleba i nauki Kościoła, mówiącej, że jest on ciałem Jezusa. “Jak zjesz se Jezusika to pomieszka w tobie góra 15 minut” – miał powiedzieć Chojecki.

Stwierdził także, że naród polski to “katolicka zidiociała Polska”, dodając, że “Polacy są gnidowaci”.

Pastorowi grozi 5 lat więzienia.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5 comments, 5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
5
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaśko
Jaśko
1 rok temu

No cóż śeięi inkwizycja zaczyna pracować.

anon
anon
1 rok temu

Dziś na żywo o 13:00 pastor Chojecki mówił o tym w Telewizji Idź Pod Prąd, były też fragmenty nagrania z rozprawy! Warto obejrzeć, bo jeśli się kogoś oskarża to należy również wysłuchać co ma na swoją obronę.

Ann
Ann
1 rok temu

Jak nie uda się z paragrafu o znieważenie można jeszcze.spronowac oskarżyć o zdradę tajemnicy państwowej

txt
txt
1 rok temu

Jeżeli w polskim sądownictwie jest jeszcze namiastka sprawiedliwości to sprawa Pastora Pawła Chojeckiego powinna być umorzona z braku merytorycznych dowodów pozywających. Dochodzenie prokuratorskie oraz wszczęcie postępowania ekipy prokuratorów Ziobry można nazwać farsą i wymierzonym atakiem na wolność słowa Pastora.

txt
txt
Odpowiedź do  txt
1 rok temu

Dziwi mnie, że kancelaria Prezydenta RP nie ustosunkowała się do tej pory w sprawie rzekomej “obrazy” głowy państwa przez Pastora. Brak reakcji świadczy, że Prezydent nie czuje się urażony a krytykę uznaje za zasadną. Jak to powinno być w państwie gdzie jeszcze jest namiastka demokracji.