fbpx

Katastrofa smoleńska stała się źródłem dochodów. Prawie 100 mln zł dostali członkowie rodzin ofiar. Rekord to 5 mln dla jednej osoby.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] M [/boombox_dropcap]

ON ujawnił kwoty jakie zostały wypłacone członkom ofiar katastrofy smoleńskiej – donosi OKO Press. Nikt nie kwestionuje, że jakieś odszkodowania powinny zostać wypłacone, ale czy aż w takich wysokościach i głownie dla rodzin związanych z PiS ? Wnioski same się nasuwają, Pis wykorzystuje katastrofę do celów politycznych, ale też i nie zawsze uzasadnionego wsparcia finansowego.

W sumie z zadośćuczynieniami wypłaconymi krótko po katastrofie (67 mln 500 tys. zł), bliscy ofiar otrzymali więc 94 mln 490 tys. zł. Z pięcioma osobami prowadzone są jeszcze negocjacje. Nie można wykluczyć, że pojawią się kolejne wnioski – jak można przeczytać na OKO Press.

Hojny Macierewicz rozdawał publiczne pieniądze

Za ministra Macierewicza odszkodowania przyznawano dalszym członkom rodzin, ale MON odmawia podania danych. Dopiero od 2018r. MON zaczął odmawiać wnukom rodzeństwu ofiar katastrofy. Wcześniej jednak pieniądze płynęły szerokim strumieniem.

Wnuk Anny Walentynowicz – Piotr Walentynowicz, kiedyś taksówkarz, a potem radny PiS i pracownik państwowej spółki zbrojeniowej Pit-Radwar, we wniosku o zadośćuczynienie napisał, że stracił najbliższą osobę, która go wspierała, była dla niego wzorem i służyła mu radą.

Brat zmarłej Bożeny Mamontowicz-Łojek, pisał we wniosku, że „tworzyła ona rodzinną atmosferę”, a siostra – że zmarła „z racji różnicy wieku zawsze jej matkowała”. W wyniku ugody MON wypłacił bratu 150 tys. zł, a siostrze – 120 tys. zł.

Rekordowe żądanie Beaty Gosiewskiej

5 mln zł żądała dla siebie i dwójki dzieci europosłanka, a wcześniej radna PiS, Beata Gosiewska; argumentowała m.in., że„całe (jej) życie podporządkowane było działalności męża”);

Źródło i więcej na OkoPress


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Podatnik
Podatnik
4 lat temu

Tak nie powinno być. Rząd nie ma prawa wydawać pieniędzy w takich ilościach na odszkodowania dla bliskich tych ofiar, nie zależnie od układu politycznego. A tym bardziej po kilka razy. Powinni zwrócić tą kasę. Państwo nie ma pieniędzy, Państwo ma długi. A tym czasem pieniądze które przekazano to nasze pieniądze, – podatników. Więc dość trwonienia pieniędzy na rodziny ofiar. Czas naciągnąć spodnie i stać się dorosłym nasi panie – panowie politycy!!! Żyjecie za nasze pieniądze, czyli pracujecie dla Narodu Polskiego. Każdego dnia ginie w wypadkach wielu ludzi ich, rodziny nie dostają odszkodowań tylko marne grosze -pogrzebowe. A to właśnie oni… Czytaj więcej »

ciekawy
ciekawy
4 lat temu

a czy rodziny pilotów samolotu, oraz stewardów i stewardes też otrzymały odszkodowania??? bo nie mogłem nigdzie o tym przeczytać……..

Jan
Jan
4 lat temu

Hieny smoleńskie !!!!

Obserwator
Obserwator
4 lat temu

Szkoda tylko że Gosiewska zapomniała dodać że żyli w separcji.

Andrzej
Andrzej
Odpowiedź do  Obserwator
4 lat temu

Podobno są dwie Gosiewskie i obie dostały

molibden
molibden
Odpowiedź do  Andrzej
4 lat temu

..w porywach do trzech

RJW
RJW
4 lat temu

Mnie za skutki wadliwego wymiaru sprawiedliwości żadnego zadośćuczynienia nie chcieli dać, choć to przecież katastrofa też.