fbpx

“Katolickie noble” wręczone. Maseczek brak a Alferd Nobel przewraca się w grobie.


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Na zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia tzw. “katolickich nobli” – donosi TVP Info. Nagrody przyznała Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Nagrody Totus Tuus okrzyknięte jako “katolickie noble”, oczywiście oprócz nadużycia nazwy nie ma to nic wspólnego z nagrodą Nobla przyznawaną przez Norweski Komitet Noblowski. Nie mniej jednak są takie osoby, które wpadają na tak genialne pomysły. Potem odpowiednie wyeksponowanie w zaprzyjaźnionych mediach może wprowadzić w błąd kojarząc nazwę nagrody Alfreda Nobla, dlatego warto to wyjaśnić. Przy czym nie jest moją intencją kwestionowanie zasług nagrodzonych, żeby to było jasne, tylko kojarzenie tej nagrody z nagrodą uważaną za najbardziej prestiżowe wyróżnienie na świecie.

Nagrodę “katolickich nobli” przyznaną przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia otrzymały w czterech kategoriach;

  • W kategorii „Promocja godności człowieka” nagrodę otrzymali; siostry dominikanki i ks. Piotr Dydo-Rożniecki za „heroiczną pomoc osobom niepełnosprawnym w czasie szerzącej się pandemii koronawirusa”
  • W kategorii „Osiągnięcia w dziedzinie kultury chrześcijańskiej” laureatem został Kazimierz Gustaw Zemła, rzeźbiarz autor wielu pomników w większości sakralnych.
  • W kategorii „Propagowanie nauczania św. Jana Pawła II” nagrodę otrzymał Grzegorz Górny dziennikarz i współtwórca kwartalnika „Fronda”
  • W kategorii „Totus medialny” wyróżniono osoby świeckie i medialne, które w okresie pandemii organizowali nowe kanały przekazu, taki jak transmisje mszy świętych przez internet.

Nie kwestionuję to zasług nagrodzonych osób ale kojarzenie tych nagród z nagrodami noblowskimi jest kompletnie nie na miejscu. Przypomnijmy Alfred Nobel wynalazca dynamitu, jednak dla niego najważniejszą sprawą było dobro ludzkości. Laureatami nagród Nobla są najbardziej zasłużeni ludzie i organizacje na świecie.

Od soboty maseczki są obowiązkowe.

Nie można tego pominąć, jeżeli te nagrody były przyznawane też za walkę albo pomoc w walce z koronawirusem, to dlaczego nikt z uczestników nie nosił obowiązkowych od wczoraj maseczek.

Jest to kompletnie niezrozumiałe zachowanie, jak można pomagać na froncie walki z epidemią, a na tak ważnym spotkaniu nikt nie ma maseczki. Przypomnijmy od soboty Polska została ogłoszona obszarem żółtym i premier Morawiecki ogłosił osobiście nakaz noszenia maseczek.

Źródło PAP


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments