fbpx

Klęska PiS w Łomży. Utracili stanowiska w komisjach rady, a wiceprezydent rzucił legitymacją.


2.1k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News
Ł

omża to kiedyś bastion PiSu. Niestety szef podlaskich struktur Dariusz Piontkowski zarazem minister edukacji narodowej nie radzi sobie ani w ministerstwie ani w partii. Region jest coraz bardziej skonfliktowany.

Łomża zasłynęła z kłótni posłanki Krynickiej z innymi kandydatami PiS, tym razem od wyborców usłyszała nie, ale partia zadbała o wierną Bernadettę.

W grudniu 2019 została bez konkursu zatrudniona w macierzystym Szpitalu Wojewódzkim w Łomży na stanowisku kierownika Działu Kontraktowania i Nadzoru Świadczeń Medycznych

Nie wszyscy tak wierni.

Wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski zrezygnował z członkostwa w PiS.

Dziś po 4989 dniach członkostwa mając na uwadze ostatnie wydarzenia dotyczące działań klubu radnych PiS w Radzie Miejskiej w Łomży oraz pojawiające się nieprawdziwe informacje na temat braku uzgodnień mojej kandydatury na stanowisko zastępcy prezydenta Łomży z władzami strukturalnymi, postanowiłem z dniem dzisiejszym opuścić szeregi partii (…) – napisał w oświadczeniu Andrzej Stypułkowski.

PiS kilka tygodni temu stracił większość w radzie miejskiej Łomży. W związku z tym też i pare stołków. I zaczęło się.

Piontkowski nalał oliwy do ognia

„W związku z oświadczeniem wysłanym do mediów 16 grudnia 2019 roku, przez Pana Andrzeja Stypułkowskiego, zastępcę Prezydenta Miasta Łomża o tym, że jest on oficjalnym reprezentantem Prawa i Sprawiedliwości we władzach Łomży, informuję, że Pan Stypułkowski nie był oficjalnie desygnowany przez władze statutowe naszej partii na stanowisko zastępcy prezydenta Łomży” – napisał 17 grudnia br. Piontkowski.

Dodał jeszcze kilka zdań że współpraca Stypułkowskie-go z prezydentem Łomży, Mariuszem Chrzanowskim nie oznacza istnienia koalicji, łączącej komitet skupiony wokół Chrzanowskiego oraz PiS.

Obecny prezydent Łomży z członkostwa w PiS zrezygnował już przed wyborami, co nie zaszkodziło mu przed wygraniem drugiej kadencji.

Chrzanowski jest byłym członkiem partii Jarosława Kaczyńskiego, ale odszedł z niej w przedziwnych okolicznościach. PiS poparło bowiem w wyborach na prezydenta Łomży Agnieszkę Muzyk, zamiast aktualnie rządzącego swojego jeszcze w tym czasie prezydenta. Chrzanowski wystartował więc z własnego komitetu wyborczego. I został prezydentem na drugą kadencję.

Tak jak ta słynna konferencja prasowa Krynickiej tak wygląda zarządzanie PiS w tym regionie. Przerosty ambicji, brak kompetencji, niejasny podział łupów prowadzi do samo destrukcji.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2.1k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
23
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments