fbpx

Kolejna Eurodeputowana PO z kolejna funkcją. Z PiSu oprócz jadu nienawiści i kolejnych nam się należy – żadnych wieści.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] P [/boombox_dropcap]

Eurodeputowana Róża Thun stanie na czele Europejskiego Forum Żywności. Takich stanowisk europosłowie oczywiście obejmują coraz więcej. Natomiast o europosłach z małymi wyjątkami nic nie słychać, a przecież to oni wygrali wybory do UE.

Radosław Sikorski wybrany jednogłośnie, bez żadnego sprzeciwu.

Radosław Sikorski został wybrany na szefa delegacji Parlamentu Europejskiego ds. relacji z USA. Europoseł wywodzący się z Platformy Obywatelskiej został wybrany przez aklamację.

Jak były premier Belgii zmiażdżył Morawieckiego 4 lipca 2018 roku, tłumaczył mu czym jest Unia Europejska. Film z napisami PL “To nie pieniądze, a wartości”

– Wiem, że relacje transatlantyckie mogą być lepsze. Obecnie największym wyzwaniem jest uniknięcie wojny handlowej z naszym amerykańskim partnerem, której konsekwencje mogą uderzyć w miliony obywateli po obydwu stronach Atlantyku, w tym w miliony Polaków – powiedział Radosław Sikorski, krótko po tym, jak został przewodniczącym delegacji europarlamentu do spraw relacji z USA.

Wybór wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego – Ewa Kopacz jedną z nich

Łącznie europosłowie we wszystkich trzech turach wybrali 14 wiceprzewodniczących. Wśród nich jest tylko jedna osoba z Polski – Ewa Kopacz. Nie udało się zdobyć tego stanowiska Zdzisławowi Krasnodębskiemu, który był wiceszefem PE w poprzedniej kadencji. Według Ryszarda Legutki doszło do złamania umowy między ugrupowaniami politycznymi. Wcześniej wyłoniony został też szef izby – został nim Włoch, David Sassoli.

A z Pis – ta sama śpiewka , układ układ , układ

Rober Biedroń przewodniczącym delegacji PE ds. relacji z Białorusią

Lider Wiosny, europoseł Robert Biedroń (S&D) został przewodniczącym delegacji Parlamentu Europejskiego do spraw relacji z Białorusią. Delegacja rozpocznie swoją pracę podczas pierwszego posiedzenia pod koniec listopada.

Źródło łatwej kasy wyschło. Komisja Europejska straciła cierpliwość.

Nominując lidera Wiosny na to stanowisko, eurodeputowany Leszek Miller (S&D) podkreślił, że jest przekonany, iż Biedroń ma znakomite kwalifikacje do tego, by kierować tą delegacją.

Tymczasem Morawiecki, premier. Krzyki i pretensje Polsce należy się więcej, bo ucierpiała w II wojnie światowej.

Nikt nie kwestionuje zasług bohaterów i ofiar II wojny światowej, ale to było prawie 100 lat temu i nikogo to już nie interesuje. Mimo tego ten temat rozpoczyna prawie każde ważne spotkanie i nadaje mu ton pretensji i roszczeń czego na świecie już nikt nie lubi.

– Fundusze na politykę spójności trzeba ratować przed wszelkimi cięciami. Stanowią wspólną inwestycję dla całej UE – przekonuje 17 “przyjaciół polityki spójności”, w tym Polska. Jednak szanse na uniknięcie jakichkolwiek cięć są znikome.

W poniedziałek w Pradze z udziałem przedstawicieli Grupy Wyszehradzkiej, trzech krajów bałtyckich, Bułgarii, Rumunii, Słowenii, Chorwacji, Cypru, Malty, a także czterech krajów o dłuższym unijnym stażu – Włoch, Grecji, Portugalii i Hiszpanii odbył się szczyt 17 krajów z grupy „przyjaciół polityki spójności”

– W poprzednich negocjacjach udało się utrzymać jedność „przyjaciół polityki spójności”, których motorem był ówczesny premier Donald Tusk. Zobaczymy, czy tym razem ta grupa też nie pozwoli się rozbić podczas rokowań nad kopertami dla poszczególnych krajów – mówi dyplomata z doświadczeniem negocjacji budżetowych z lat 2012-13 dla Gazety Wyborczej.

Wydaje się że cały świat obrócił się przeciw tak kryształowej partii PiS.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments