fbpx

Kompromitacja. Duda osobiście rozmawiał z prezydentem Chin, a ten przysłał mu tony podrobionych masek? KGHM odpowiada: kłamstwo


Subksrybuj nas na Google News

Hucznie witany przez premiera transport, podobno największy na świecie, okaże się największą na świecie wpadką? Certyfikaty na środki ochrony osobistej dla lekarzy okazały się sfałszowane.

Strach używać sprzętu, od którego zależy życie i zdrowie, który nie ma odpowiednich badań i atestów. W normalnym kraju za taką wpadkę poleciałyby co najmniej głowy ministrów. U nas cicho. Tylko wyborcza i Newsweek maja odwagę sprae nagłaśniać i my czynimy to za nimi bo sprwa jest poważna

Lekarze mogą narazić tysiące pacjentów używając nie sprawdzonego sprzętu. Im po prostu nie wolno używać tego sprzętu !

Certyfikat ze znakiem CE wydała włoska firma Ente Certificazione Macchine (ECM). Tyle że ECM nie ma prawa wydawania takich certyfikatów. W wydanym oświadczeniu KGHM zarzuca Gazecie Wyborczej kłamstwo. Wcześniej pisał o tym Newsweek, że chińska dokumentacja sprzętu, który przyleciał antonowem do Polski, może nie być godna zaufania.

KGHM wydaje oświadczenie. “To kłamstwo, sprzęt ma komplet dokumentów”

KGHM zaprzecza, ale nie odpowiada na argumenty Wyborczej. Certyfikaty są ale wystawione przez firmę do tego nieupoważnioną.

Tłumaczenie KGHM jest dość dziwne. Przyznają że ta firma nie ma prawa wydawać takich świadectw, ale przecież to sam KGHM opublikował ten certyfikat, chwaląc się transportem środków ochrony osobistej.

Kolejne tłumaczenie argumentów brak, czy nie lepiej szybko przyznać się do błędu przebadać sprzęt i wydać nowe certyfikaty i nie narażać życia, oraz zdrowia medyków i pacjentów ? Cytaty gości Polskiego radia na pewno nie uspokoją opinii publicznej, odważę się powiedzieć, że może to przynieść odwrotne skutki.

Dokumenty ma, ale nic nie warte – opinia Państwowego Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.

Jak powiedziała “Gazecie Wyborczej” prof. Katarzyna Majchrzycka, kierownik Zakładu Ochron Osobistych CIOP, ECM nie ma uprawnień do wydawania certyfikatów badania typu UE, które upoważniają producenta do oznaczenia tych wyrobów znakiem CE. – Niejednokrotnie trafiały do naszej oceny certyfikaty wydane przez tę firmę. Zawsze w takich przypadkach informowaliśmy, że certyfikaty te nie potwierdzają zgodności środków ochrony indywidualnej z wymaganiami zasadniczymi Rozporządzenia (UE) 2016/425. Bez przeprowadzenia badań podstawowych parametrów ochronnych oferowanych wyrobów brakuje gwarancji właściwego poziomu ochrony – stwierdziła.

Andrzej Duda pod koniec marca rozmawiał osobiście z prezydentem Chin Xi Jinpingiem

Podczas rozmowy poruszali tematy dotyczące możliwości współpracy obydwu krajów w zwalczaniu zarazy. Prezydent Duda wyraził uznanie dla działania chińskich władz i służb medycznych w zwalczaniu pandemii – poinformowały służby prasowe prezydenckiej kancelarii.

Uzgodnili, że władze Chińskiej Republiki Ludowej “będą pozytywnie odnosić się” do polskich wniosków o zakup środków ochrony osobistej, materiałów, maszyn i sprzętu medycznego potrzebnych do zwalczania epidemii.

Prezydent Duda podkreślił, że Polska jest gotowa do pomagania w niesieniu pomocy, w tym przekazywaniu dostaw z Chin do innych państw naszego regionu – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
realista
realista
3 lat temu

Gadał debil z debilem, i wyszło, jak wyszło, czyli kasa z budżetu, a kto miał dostać kieszonkowe, na pewno dostał

dfhgi
dfhgi
3 lat temu

szczepionki dopiero będą prawilne

hugo333
hugo333
3 lat temu

Kupiłby na Aliexpres i nie musiałby gadać z Xi Jinpingiem i jeszcze wysyłka gratis. Wyślij Dudę na zakupy…

Ala
Ala
Odpowiedź do  hugo333
3 lat temu

Chyba Dupę

Miq
Miq
3 lat temu

Dobrze, że są takie gazety w Polsce jak GW i Newsweek, które jako jedyne potrafią każdą sprawę zbadać w najdrobniejszych szczegółach i wychwycić choćby najdrobniejszy smaczek, tam gdzie inni go nie czują 🙂 Podobno u Owsiaka wszystkie atesty są OK, sprzęt pierwsza klasa ! Nie są ?? Dlaczego, aaa nikt tego nie sprawdzał, bo po co ? 🙂 Jeszcze niedawno te gazety wypisywały jak mało sprzętu jest w Polsce, a teraz ten co jest, jest bee, a ten tytuł to majstersztyk, DUDA, pomimo, że sprzęt załatwiała nasza najlepsza spółka na Świecie, sprzedające Chińczykom tony miedzi i srebra, pomimo, że to… Czytaj więcej »

Teri
Teri
Odpowiedź do  Miq
3 lat temu

Kuzwa jak szybko te słupki Dudzie rosną, czekam jak ogłoszą że ma 100% poparcie.Ta pandemia mu sprzyja . Przed pandemią nie miał takiego poparcia. Te słupki poparcia to zwykła propaganda którą nam serwują , by w wyborach jak będą sfałszowane nie było zaskoczenia że Duda wygrał. Ci co kiedyś głosowali na Dudę sami już stwierdzili że czas na zmianę by nie dać partii rządzącej w następnej kadencji ich prezydenta bo ten rząd wyciąga coraz bardziej macki do zniewolenia ludzi i łamania prawa a przykładem są ich działania w sprawie wyborów. Nie szanuje i nie chroni naszych danych osobowych i wystawia… Czytaj więcej »

mele
mele
3 lat temu

a czy Duda zna chiński? dopiero się wszystkiego uczy i do tego cały czas:)

Yolo
Yolo
3 lat temu

Oni nie sprawdzili sprzętów a Wy tekstu… dawno tylu byków nie widziałam w artykule 😉

Prezydent
Prezydent
3 lat temu

Rozmawiał prezydent z prezydentem aby zablokować sprzedaż na Aliexpress dla Polaków maseczek, a w zamian ze będą latać Antonowy z fałszywymi CE do polski . Ot poityka p p p p prezydenta d d d d Dudy

Prezydent
Prezydent
3 lat temu

D Chciałbym aby poruszyć temat zablokowania przez Rząd RP możliwości zakupu przez Polaków środków ochrony osobistej w Chinach na portalu aliexpress. Chcąc kupić maski pojawia się komunikat że niestety do naszego kraju nie można kupić, albo koszty przesyłek są diakońsko drogie. W sklepach nie można kupić masek, rękawic jednorazowych lateksowych czy nitronilowych. Płyn do dezynfekcji który miał być dostępny na stacjach Orlen jest niedostępny . Trzeba by było spać na stacji czekając na dostawę. Dlaczego nie produkują tego inne petrochemie tylko jedna Orlen? link do artykułu w którnym jest mowa o zablokowaniu możliwości zakupów. Potwierdza to ponoć jeden z ministrów.… Czytaj więcej »

Kamil
Kamil
3 lat temu

A po co wam te certyfikaty? Skoro macie “magister” przed nazwiskiem, to wystarczy przeczytać “MSDS” i podjąć decyzję samemu, czy są czy nie są bezpieczne.
Aha, już słyszę, a co to jest “MSDM”? Nie wiecie? To po co macie ten “mgr”??????

Gucio
Gucio
Odpowiedź do  Kamil
3 lat temu

Ochoojałeś patałachu? Od kiedy mgr oznacza, że trzeba znać każdy skrót?

Rafalski
Rafalski
3 lat temu

Sam koniec najlepszy… polska jest gotowa nieść pomoc krajom z naszego regionu? Od kiedy? Kto nam pomaga gasić puszczę? Polska wszystkim pomaga A wszyscy Polskę mają w zupie.

Cathy
Cathy
3 lat temu

Importujecie od Wietnamu!!! Wszystko w porzatku!!!

Marre
Marre
3 lat temu

Jeśli rozmawiali po chińsku (w końcu Duda zna języki) to nic dziwnego.

TYTAN1953
TYTAN1953
3 lat temu

Tak samo on rozmawiaŁ Z CHINICZYKIEM JAK JA Z lENINEM

Kryspin
Kryspin
3 lat temu

Rozumiem że taka Ś.O. mogła zostać ofiarą odzustea w takim czasie nasilenie potrzeb na maski, bo dla takich chinoli to mała, może nawet nie znana fundacja. Ale przedstawiciele Rządu? Jak niską muszę mieć chinole ocenę dla nich. Rzalosne. 🙁