fbpx

Koniec niezależnych mediów. Koniec małych portali informacyjnych. PiS chce mieć wszystko pod kontrolą.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] W [/boombox_dropcap]

opublikowanym programie PiS czytamy, że zawód dziennikarza ma być uregulowany tak jak zawód lekarza lub prawnika. W związku z tym należy to tak rozumieć, że jeżeli leczyć ludzi może tylko lekarz, to pisać treści dziennikarskie może tylko dziennikarz. A nim może zostać tylko osoba uprawniona.

Żeby zostać dziennikarzem będzie trzeba być zatwierdzonym przez nowy twór powołany przez PiS zwany samorządem. Czy coś takiego jak KRS dla sędziów z izbami dyscyplinarnymi. W tym samorządzie będą zasiadali dziennikarze tacy jak sędziowie, którzy zostali skierowani do reformowania sytemu sprawiedliwości.

Chodzi o to aby państwo wydawało certyfikat do uprawiania zawodu dziennikarskiego i miało nad nimi pełna kontrolę.

Mieliśmy “misiewiczów” teraz będziemy mieli “dudziczów” nawiązując do sędziego, którego obrzydliwe wpisy w mediach społecznościowych zostały ostatnio ujawnione.

Tacy powołani przez PiS dudzicze reformatorzy nazywani samorządem dziennikarskim – “dbałby o standardy etyczne i zawodowe, dokonywał samoregulacji oraz
odpowiadał za proces kształtowania adeptów dziennikarstwa”.

Kwaśniewski wg. opinii Polaków najlepszy prezydent po 89r. wesprze Lewicę.

Władza będzie weryfikowała dziennikarzy, a jedynym sposobem weryfikacji jest sprawdzanie tego co mówią i piszą. Czyli będzie to rodzaj cenzury. Ale w dalszym ciągu tego czytamy –

Czyli ten samorząd może zdecydować, że dany dziennikarz jest jakimś zagrożeniem? Niestety z nie sprecyzowano o jakie zagrożenia chodzi. Można się tylko domyśleć, że o zagrożenie dla władzy PiS.

Sylwia Spurek będzie monitorowała stan praworządności oraz dezinformację obywateli w krajach UE. Brawo.

Najlepszą weryfikacją jest weryfikacja samego czytelnika. Nie che tego czytać to nie otwieram, lub nie włączam. Media z wyjątkiem TVP utrzymują się z tzw. oglądalności. Jeżeli nie wzbudzają zainteresowania to nie mają czytelników lub widzów, co w konsekwencji nie daje wpływów z reklam. Takie medium wcześniej czy później musi się zamknąć.

Z tego wynika wniosek że dążeniem władzy jest to, aby wszystko ujednolicić na wzór mediów publicznych. Marzeniem PiS są dziennikarze zachwalający władzę od rana do wieczora.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments