fbpx

Konkurs drużynowy wygrali Norwegowie. Polacy na podium w Lahti. Tracimy pozycję lidera w Pucharze Narodów.


2 Udostępnienia
Screen Youtuube
Subksrybuj nas na Google News

Sobota 23 stycznia 2021 roku to dzień konkursu drużynowego w Lahti. Polscy skoczkowie po pierwszej serii zajmowali 3 miejsce. Ostatecznie byliśmy drudzy. Zwyciężyli Norwegowie. Miejsce 3 przypadło Niemcom. Reprezentacja USA odpadła po pierwszej serii.

Polacy oczekiwali na rewanż po 2 miejscu w Zakopanem.

Oczekiwania polskich kibiców były ogromne. Polacy liczyli po cichu na rewanż po konkursie Zakopanem. Tydzień temu biało-czerwoni zajęli 2 miejsce. O porażce Polaków z Austriakami zdecydował jeden pechowy skok Andrzeja Stękały w pierwszej serii. Oddany był w wyjątkowo trudnych wietrznych warunkach.

Kadra do Lahti wyruszyła w składzie: Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Paweł Wąsek. W konkursie drużynowym wystąpili pierwsi czterej skoczkowie. Reprezentanci nie mieli okazji wystąpić w piątkowych kwalifikacjach. Zostały one odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych.

Tym razem Andrzej Stękała był najlepszy po pierwszej serii.

Konkurs rozpoczęty po godzinie 16:15 otworzyli Amerykanie. Polacy skakali w kolejności: Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Tym razem w pierwszej serii słabszy skok zdarzył się niespodziewanie Dawidowi Kubackiemu. Ostatni z naszych osiągnął odległość 118 metrów. Najlepszy z kolei okazał się Andrzej Stękała. Skoczył na odległość 129 metrów. Najdłuższy skok pierwszej serii był na odległość 130,5 metra. Należały do Słoweńca Petera Prevca. Najkrócej skoczył reprezentant USA Andrew Urlaub. Amerykanin uzyskał odległość zaledwie 94,5 metra.

Polacy na półmetku mieli 3 miejsce. Odpadła drużyna z USA. Norwegia prowadziła.

Po pierwszej serii prowadzili Norwegowie z wynikiem 516 punktów. Za nimi znaleźli się Niemcy. Polacy byli na 3 miejscu. Pozostałe miejsca zajmowali kolejno: Austriacy, Japończycy, Słoweńcy, Finowie, Szwajcarzy i Amerykanie. Reprezentanci USA odpadli z rywalizacji w drugiej serii konkursu. W sobotnim konkursie nie wystąpili z kolei Rosjanie.

Polacy wyprzedzają Niemców. Konkurs kończymy na 2 miejscu. Wygrywają Norwegowie.

W drugiej serii Polacy skakali już równo. Piotr Żyła i Kamil Stoch uzyskali w niej po 126 metrów. Były to najdłuższe skoki biało-czerwonych. Andrzej Stękała skoczył na 124 metry, zaś Dawid Kubacki na 123,5 metra. Najdłuższy skok oddał Yukiya Sato. Odległość Japończyka to 131,5 metra. Polacy wyprzedzili Niemców i ostatecznie zajęli 2 miejsce. Konkurs wygrali Norwegowie. Niemcy spadli na 3 miejsce. Austriacy pozostali na 4 miejscu. Podobnie na 5 i 6 pozostali Japończycy i Słoweńcy. Miejscami zamienili się Szwajcarzy i Finowie, którzy rywalizację skończyli kolejno na 7 i 8 miejscu.

Tracimy pozycję lidera w Pucharze Narodów. Norwegowie liderami.

Niestety tracimy pozycję lidera w Pucharze Narodów. Na czele tabeli znajdują się obecnie Norwegowie. Mają 3274 punkty. Polacy spadli na 2 miejsce ze stratą 84 punktów do liderów. Miejsce 3 należy do Niemców. Ich strata to już 701 punktów do Norwegów. Na dalszych miejscach znajdują się kolejno: Austriacy, Słoweńcy, Japończycy, Szwajcarzy, Finowie, Rosjanie i na 10 miejscu Kanadyjczycy. Pozostałe kraje posiadają niewielki dorobek punktowy i nie liczą się w rywalizacji o wyższe lokaty.

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments