fbpx

Koperta Kaczyńskiego. Pierwszy przykład starcia obywatela z przedstawicielem nowej elity.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] W [/boombox_dropcap]

kopertowej sprawie Birgfellner kontra Kaczyński. Pierwsza i ostatnia rozprawa rozprawa na tym etapie za nami. Na rozprawie nie stawił się Jarosław Kaczyński ani jego pełnomocnik. Po kilku miesiącach nieobierania korespondencji z sądu wysłali oświadczenie. Mamy przykład jak może wyglądać starcie zwykłego obywatela z przedstawicielem “nowej elity”

Kaczyński odesłał do sądu pismo w którym twierdzi, że kwestionuje to co zostało przedstawione przez druga stronę i na przedstawioną ugodę też się nie zgadza. Ugoda polegała na rezygnacji z odsetek od 50 tys zł którego zwrotu domaga się austriacki. Na tym etapie sprawa jest zamknięta.

Nie było woli ugody w związku z tym zakończyliśmy ten etap procedury, teraz będziemy składać normalny pozew – powiedział Roman Giertych

Zawiadomienie w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa złożone było w styczniu. Kaczyński nie został wezwany do prokuratury celem wyjaśnienia sprawy. Nie przedstawił swojej wersji. Na dzisiejszej rozprawie również go nie było.

Posłankę Pis Bernardetę Krynicką dopadła “trema filipińska” Aż tak nerwowo się robi w PiS.

Czekamy kiedy wymiar sprawiedliwości z Panem Kaczyńskim się zetknie, na wszczęcie postępowania prokuratura miała miesiąc, upłynęło osiem miesięcy i nastąpiło wydłużenie terminu który jest wiążący. Jest to rażąca sytuacja w, której prokuratura nie wypełnia swoich obowiązków.- powiedział Jacek Dubois

Obywatel który chce dochodzić swoich praw nagle staje w sytuacji niemożności, ponieważ jest osoba ponad prawem, osoba wobec której standardy są stosowane w zupełnie inny sposób – dodał mecenas Dubois

Sprawa trwała kilka miesięcy.

Roma Giertych powiedział – “były problemy z doręczeniem do Jarosława Kaczyńskiego, on nie odbierał korespondencji i stąd to postępowanie tak długo trwało”.

To może być największa afera “IV RP”. Giertych domaga się powtórnej sekcji zwłok. To już trzecia osoba nie żyje która była związana z tą sprawą.

Teraz czekają na decyzje biznesmena czy, sprawę składać do sądu w Polsce czy w Austrii – dodaje Giertych

Transmisja z posiedzenia sądu

Tusk rzekomo miał stracić miliardy na vat, Morawiecki lekką ręką oddał 217 mld amerykanom, rezygnując z podatku cyfrowego. To wygląda jak działanie na szkodę państwa.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments