fbpx

Kornel Morawiecki ma tymczasowy grób 2 lata po śmierci. Burza w sieci


2 comments, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Kornel Morawiecki to postać, która mocno wpisała się w historię współczesnej Polski. Marszałek senior, twórca Solidarności Walczącej, kawaler Orderu Odrodzenia Polski. Znany z bezkompromisowości, choć wywołujący też kontrowersje. Mimo, że od jego śmierci mija już 25 miesięcy, nie doczekał się jeszcze solidnego pomnika, co wywołało szerokie dyskusje wśród internautów.

Wiele osób jest zaskoczonych faktem, że tak wpływowy polityk nie ma grobu, który byłby adekwatny do roli, jaką odegrał za życia. Tym bardziej, że jest ojcem urzędującego premiera. Chociażby z tego względu wizerunkowo budzi to duże emocje. Zazwyczaj czeka się od 3 do 6 miesięcy od śmierci, żeby wybudować nagrobek. Wynika to z ryzyka spowodowanego możliwością zapadnięcia się ziemi. W tym przypadku minęło już dużo więcej czasu, więc trudno zakładać, że chodzi o kwestie bezpieczeństwa.

Grób Kornela Morawieckiego wygląda bardzo zadbanie, ale wielu internautów zwróciło uwagę, że jest tymczasowy i kontrastuje z autorytetem państwa. Pojawiły się złośliwe opinie skierowane w kierunku statusu materialnego premiera, dotyczące konieczności zorganizowania zrzutki, która sfinansuje wybudowanie płyty nagrobnej. Z drugiej strony są głosy, że choć wygląda skromnie to jednocześnie niekonwencjonalnie i być może właśnie takiego chciał zmarły.

A według Was Kornel Morawiecki powinien zostać przy obecnym, czy jednak zasługuje na coś więcej?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
3
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mitex
mitex
1 rok temu

Stary komuch zdrajca prawdziwej Solidarności już w latach 80-tych okazał się zdrajcą polskiego narodu bo gdy Solidarnościowcy byli internowani i szli do więzienia jemu towarzysze dali komunistyczny paszport i wyjechał za granicę tak się krył aż do 2015 roku aż PiS wygrał wybory i przed śmiercią jeszcze pomógł powołać swojego syna na komunistycznego premiera który dzisiaj nam Polakom chce wywołać III wojnę o ile naród polski się nie przebudzi to na pewno nas przy tym rządzie to czeka

europ
europ
1 rok temu

zapomnieliście dodać że chciał wymordować połowę narodu którzy należeli do pzpr i innych partii satelitarnych dlatego Wałęsa odsunął go od solidarności i morawiecki założył swoją solidarność walczącą o dość wymownej nazwie rewanżyzmu dlatego jego grób mnie nie obchodzi