fbpx

Kościelna fundacja, w imieniu Matki Bożej wystosowała list do emerytów – pieniążki za zbawienie.


7 comments, 14
Subksrybuj nas na Google News

“Matka Boża zapowiedziała zbawienie każdemu, kto będzie rozpowszechniał nabożeństwo, dlatego proszę wpłacić pieniądze na nasze konto.” Tak można streścić list, który do seniorów w całej Polsce rozsyła Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. księdza Piotra Skargi. To związana z Ordo Iuris organizacja, której prezes sugeruje, że działa w imieniu Matki Boskiej, a wszystkie wpłaty wynagrodzi sama Maryja.

Córka 80-cio letniej kobiety – pani Iza – nie wytrzymała i postanowiła upublicznić treść haniebnego listu.

Moja 80-cio letnia mama poskarżyła mi się, że nęka ją Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi (sprawdziłam, jest powiązane z Ordo Iuris) – napisała pani Iza. – Nachalnie domagają się datków w imieniu Matki Bożej i wyrażają ubolewanie nad uporczywym milczeniem mojej mamy.

Moja 80cio letnia mama poskarzyła mi się, że nęka ją pewne Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi…

Opublikowany przez Iza Rudak Sobota, 19 września 2020

Pod listem podpisuje się Sławomir Olejniczak, prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi.

Pomyślałem o Pani, bowiem od pewnego czasu nie mam z Panią żadnego kontaktu. Bardzo mnie to martwi. Jeszcze nie tak dawno temu interesowała się Pani przecież działalnością naszego stowarzyszenia – pisze chrześcijańska organizacja. Proszę o pilny kontakt z naszym Stowarzyszeniem. Bardzo niepokoję się o Panią w tym trudnym czasie.

Z listu dowiadujemy się, że pieniądze są Matce Boskiej pilnie potrzebne, bo Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Piotra Skargi musi wysłać obrazki Matki Boskiej do domów w całej Polsce.

Do listu dołączono druk przelewu (nazwany “kuponem”) na dowolną kwotę, która trafić ma na zakup 1000 róż Maryi oraz na akcję rozsyłania w całym kraju świętych obrazków. W liście możemy też przeczytać, że każdy, kto weźmie udział w akcji, odpowie tak naprawdę na prośbę Matki Bożej.

Jeżeli teraz skorzysta Pani z mojego zaproszenia do wzięcia udziału w naszej najnowszej kampanii, odpowie Pani na prośbę Matki Bożej. Przesadzam? Absolutnie nie!” – brzmi apel Olejniczaka

Czym różni się działanie pracowników winnicy pańskiej od złodziejów oszukujących emerytów metodą “na wnuczka”? Niczym! – grzmią internauci. “Wstyd i hańba” – odpowiadają inni.

Czytaj także: Renata Beger: Czuję się mężczyzną, dlatego nie pobieram emerytury.


GAZETA PLUS.PL – Jesteśmy tu dla Was! Komentujcie i udostępniajcie!!!


źródło: aszdziennik.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

7 comments, 14

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
6
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
16
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
9
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
19
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hanael
Hanael
7 miesięcy temu

Hipokryzjo Ty moja tys Narodu ostoja.
Wielbią Cię w kościele jak to złote ciele.
Wielu Cię używa, mimo żeś parszywa.

Franek
Franek
7 miesięcy temu

Ja nie potrzebuję pośredników.ptrafię modlić się sam

Michael Kornas
Michael Kornas
7 miesięcy temu

Pani Izo, ja to już przerabiałem. Ta praktyka trwa od lat. Moja Mama kiedyś nieopatrznie zamówiła jakąś religijną książkę. Za którą zapłaciła. Od tego czasu rozpoczęło się perfidne nękanie starszej kobiety. Podsyłanie obrazków świętych (“co z nimi zrobić? wyrzucić? święte obrazki?). Pozdrawiam.

Jarek
Jarek
Odpowiedź do  Michael Kornas
7 miesięcy temu

Obrazki nie są święte! Matka Boska nie może dac zbawienia!!!

Ewa
Ewa
Odpowiedź do  Michael Kornas
7 miesięcy temu

Kiedys mialam ciotke , ktora za punkt honoru uwazajac , jako ze nie mialam i nie mam w mieszkaniu sw. obrazkow , przy kazdej wizycie przywozila mi jarmarczne sw. / rzekomo / obrazki , w koncu zapakowalam je i zawiozlam do kosciola . Jakos nie mialam sumienia wyrzucic je na smietnik , mysle , ze komus sie przydaly .

niebo
niebo
Odpowiedź do  Michael Kornas
7 miesięcy temu

Trzeba myśleć to nie są żadne św. obrazki zwykłe bohomazy na których robi się kasiorę. Nikt nigdzie i nigdy nie widział żadnej postaci z “nieba”, to zwykły wymysł ludzki który pokazuje twarze jak im się podoba. A aureolka nad głową ma oznaczać świętość totalne bzdety.

Marcin
Marcin
Odpowiedź do  Michael Kornas
7 miesięcy temu

Według Pisma świętego tworzenie wizerunków jest naruszeniem 1 przykazania ponieważ ludzie modlą się do obrazka zamiast do Boga którego powinni mieć w sercu. To samo tyczy się “wszystkich świętych”. Każdy obraz bogów ( wszystkich 3 ) czy świętych to tylko nie posiadająca żadnej dodatkowej wartości praca artystyczna. PS szanuję wiarę ale nie szanuję organizacji która zmieniła treść 1 przykazania żeby robić biznes na “świętych obrazach”