fbpx

Kościół wzywa do modlitwy o deszcz. Kukiz – może lepiej w intencji melioracji i budowy zbiorników retencyjnych? Amen.


3k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Czeka nas najcięższa susza od lat, która jeszcze bardziej pogłębi ekonomiczne skutki epidemii koronawirusa. Do tej pory rząd nie wywiązał się z wypłat dla rolników za poprzedni rok. Może modlitwy arcybiskupa pomogą i spadnie tak dużo deszczu że podniosą wody gruntowe i zapobiegną tegorocznej suszy.

Prezydent Trzaskowski apeluje o oszczędzanie wody przez mieszkańców Warszawy, a Paweł Kukiz proponuje przekierowanie modlitw na intencje budowy sieci melioracyjnych. PiS rządzi już pięć lat, nie słuchać jakiś sukcesów pod tym względem,

Zwracam się do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitw, ufając że Pan Bóg usłyszy nasze prośby” – napisał arcybiskup na stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski.

Zaznaczył, że susza będzie miała negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju.

Ardanowski obiecuje zaległe wypłaty za suszę z poprzedniego roku. Chodzi o wypłatę pomocy dla 91 tys. rolników na kwotę 280 mln zł

Od rzecznika rządu słyszymy, że odbyło się jakieś kolejne spotkanie, podpisana kolejna decyzja o “kolejnych” wypłatach. Ale Panie rzeczniku to są pieniądze za poprzedni rok suszy jest już prawie początek maja roku następnego.

Premier Morawiecki obiecał 1000 zł dopłaty do hektara z powodu suszy. 

Będzie to ponad miliard, może dwa miliardy, zobaczymy, jakie będą straty oszacowane – dodał. Morawiecki mówił, że “polskie państwo nie zostawi rolników w potrzebie. (…) Musi w biedzie pomagać polskiemu rolnikowi. Polskie państwo jest po to, żeby wspierać w trudnych momentach”. – W naszym planie gospodarczym w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju właśnie rolnictwo polskie znajduje naczelne miejsce – zapewnił szef rządu.

Czy znowu będziemy widzieli prawicowych parlamentarzystów modlących się o deszcz ?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments