fbpx

Będzie można nawet oddać głos za Kaczyńskiego. “Para-wybory” to totalna klęska, którą widać już na etapie przygotowań.


Subksrybuj nas na Google News

Już na etapie niezgodnych z prawem przygotowań widać że organizatorzy tego procederu nie wiedzą co robią. Będą się zdarzać sytuacje kiedy wyborca dostanie nawet dwa komplety do głosowania.

Pakiety do głosowania będą mogły być wtykane pod drzwi albo przerzucane przez płot, niektórzy wyborcy dostaną je dwukrotnie, w głosowaniu bez problemu będzie można podszyć się choćby pod Jarosława Kaczyńskiego albo Andrzeja Dudę.

Helsińska Fundacja Praw Człowieka ostrzega w swojej opinii przesłanej do Senatu.

Ryzyko zdrowotne i ryzyko nie dotarcia listów do adresatów, a z powodu niedopracowania przepisów – szerokie pole do oszustw i kradzieży. Opinia Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka dosłownie miażdży projekt wyborów przygotowanych przez rząd PiS.

Fundacja, jak informuje “Rzeczypospolita”, wskazuje przede wszystkim na zagrożenie zdrowia Polaków, nie ma również żadnych mechanizmów zapobiegających dwukrotnemu przekazaniu pakietu tej samej osobie. Można ten pakiet dostać w miejscu zameldowania i drugi raz w miejscu przebywania.

“zamach stanu bez trybu” Sasin drukuje karty. Giertych- każdy członek partii PiS będzie odpowiedzialny za działanie w zorganizowanej grupie przestępczej zmierzającej do obalenia porządku konstytucyjnego RP.

Jak zauważa fundacja, wyborcy za granicą Polski będą zobligowani do zgłoszenia właściwemu konsulowi zamiaru głosowania w terminie do 14 dni przed dniem wyborów. Problem w tym, że ten termin upłynie, zanim ustawa, nad którą pracuje właśnie Senat, wejdzie w życie. HFPC zwraca też uwagę na kolejny bubel w procedowanych właśnie przepisach.

“Upór przy organizowaniu wyborów prezydenckich w takich warunkach może skończyć się tylko w jeden sposób. Wyborczą kompromitacją” – kończy fundacja


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments