fbpx

Krystynie Pawłowicz grożą dwa lata więzienia! Oskarżona nie przyznaje się do winy


Subksrybuj nas na Google News

Do sądu wpłynął akt oskarżenia m.in. w sprawie nawoływania do nienawiści na tle rasowym. Obok Pawłowicz oskarżonych jest 11 innych polityków partii Kaczyńskiego. Sędzinie Trybunału Julii Przyłębskiej i świcie PiS grożą dwa lata więzienia.

Sprawa dotyczy spotu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości pt. “Bezpieczny samorząd” z 2018 roku.

“Samorządowcy PO szykują się do przyjęcia uchodźców. (…) Pojawiły się enklawy muzułmańskich uchodźców, dziś mieszkańcy boją się wychodzić po zmroku na ulicę; napady na tle seksualnym, akty agresji stały się codziennością mieszkańców” – takie m.in. zdania padły w spocie wyborczym PiS, którego dotyczy akt oskarżenia.

Obok Pawłowicz – ze znanych twarzy PiS -przed sądem stanąć mogą: szef MON Mariusz Błaszczak, minister kultury Piotr Gliński i europoseł z Solidarnej Polski Patryk Jaki.

Pawłowicz chroniona immunitetem

“Do Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa wpłynął subsydiarny akt oskarżenia złożony przez oskarżyciela posiłkowego R.G. Sprawie nie wyznaczono terminu” – przekazało biuro prasowe Sądu Okręgowego w Warszawie w odpowiedzi na pytanie dziennikarzy “Super Expressu”.

Warto zaznaczy, że Pawłowicz chroniona jest sędziowskim immunitetem i do końca swojej kadencji w TK raczej do odpowiedzialności nie zostanie pociągnięta. Może się to jednak zmienić, gdy za rok władza “dobrej zmiany” odejdzie w niebyt.

Kara do dwóch lat więzienia

Oskarżyciel subsydiarny Rafał Gaweł powiedział “SE”, że PiS w obrzydliwy sposób – dla zbicia kapitału politycznego – wykorzystał ludzi uciekających przed wojną. Wyraził też nadzieję, że sprawiedliwości się stanie zadość i osoby chronione teraz immunitetami zasiądą jednak na ławie oskarżonych.

Za czyny zarzucane 12 politykom PiS grozi kara do dwóch lat więzienia. Dziennikarzom “SE” nie udało się skontaktować z oskarżonymi.

źródło: WP.PL


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gość 1
Gość 1
2 lat temu

Nie dziś, to jutro.
Przyjdzie czas to beknie za całe zło jakie wyrządziła Polsce i Polakom.