fbpx

TVP ogłupia widzów w sprawie inflacji. Seria manipulacji na antenie


4 comments, 5
Subksrybuj nas na Google News

Stacja Jacka Kurskiego określa szumnie swoją działalność jako “przywrócenie pluralizmu medialnego”. W praktyce polega to na cenzurowaniu wszelkich informacji niekorzystnych dla rządu i obarczanie winą za jego niepowodzenia całego świata, a zwłaszcza opozycji. Nie inaczej było w przypadku przedstawienia widzom problemu inflacji. Ekipa z Woronicza zastosowała szereg zabiegów, które mają stworzyć fałszywe przekonanie, że sytuacja w Polsce nie zła na tle innych europejskich krajów.

Rekordowy wzrost cen w Polsce to jeden z najważniejszych problemów z jakim boryka się polskie społeczeństwo. Nierozsądna polityka banku centralnego, masowe rozdawnictwo, dziesiątki podatków wprowadzonych przez “dobrą zmianę”, Polski Ład i wojna na Ukrainie zaczęły przynosić żniwo. Decydenci z Nowogrodzkiej na pewno są świadomi skali problemu, dlatego podkręcili przekaz ich flagowego programu propagandowego. Pracownicy TVP lansują przekaz o biedniejących Niemcach, za wszelką cenę próbując bagatelizować i umniejszać kwestię inflacji nad Wisłą. Jako ostatni argument podano to, że nasi zachodni sąsiedzi rzadziej mogą sobie pozwolić na kupno… szparagów!

Wczorajszy odczyt inflacji podany przez GUS został całkowicie pominięty na stronie TVP Info. Czytelnicy mogli się za to dowiedzieć o “rekordowej inflacji w Francji”, która jest prawie 3 razy niższa niż nad Wisłą.

Podobne zabiegi zastosowano w kierunku innych krajów, np. Austrii. Zamiast skoncentrować się na wartościach bezwzględnych, informowano o tym, od ilu lat nie było takich wzrostów. Widzom Wiadomości też zaserwowano porcję manipulacji. Podano inflacyjne zestawienie, ale tylko krajów, które miały najwyższe wartości tego współczynnika. Porównano nas wyłącznie z najgorszymi, całkowicie pomijając państwa radzące sobie znacznie lepiej. Mimo iż średnia unijna wynosi 8,1%, na tablicy informacyjnej wyświetlono tylko kraje z dwucyfrową drożyzną.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 comments, 5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
6
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zmatowieniec
zmatowieniec
1 rok temu

Poziom manipulacji w TVP już nawet nie dziwi. Niestety jest to pożywka dla osób wciąż oglądających propagandową telewizję, które jednocześnie nie potrafią zweryfikować przedstawionych im informacji.

Andy
Andy
1 rok temu

TVP stało się taką Szczujnią że nie powstydziliby się jej Goebbels z Urbanem. Tam dosłownie niemal w każdym zdaniu jest jakaś manipulacja. Można by długo wyliczać elementy propagandowe używane w materiałach TVP: – paski nacechowane emocjonalnie i ze z góry narzuconą tezą – pokazywanie wypowiedzi tylko jednej ze stron, – wypowiedzi wyjęte z kontekstu, – stronniczy eksperci, ZAWSZE ci sami, którzy ZAWSZE chwalą Pis i krytykują kto ma inne zdanie, – elementy wizualne mające budować negatywne emocje i skojarzenia z daną osobą (zaciśnięte pięści itp) pozytywne – jeśli chodzi o elementy związane z pis, – żerowanie na emocjach widzów –… Czytaj więcej »

azaza
azaza
1 rok temu

Chciałem wyrazić swoje oburzenie ale @Andy zrobił to znacznie lepiej ode mnie więc mogę mu tylko pogratulować trafności spostrzeżeń i “pióra”

TVP telewizja totalnie propagandowa
TVP telewizja totalnie propagandowa
1 rok temu

A może tak wiadro zimnej wody na zakute łby pisdzielców ? Faktem jest że demokracja w Polsce od 2015 do 2022 stoczyła się w rankingu z 15 miejsca na 66. Dla uzupełnienia dodam że oprócz tego co napisał Andy TVP naziemna ma fatalny repertuar programowy. Programy pseudo dokumentalne to szczyt propagandy. Starożytni kosmici autrostwa Danikena który został uznany za propagandzistę, hochsztaplera i oszusta który na swoich wypocinach dorobił się fortuny. Daniken to zwykły cwaniak i złodziej, a jego materiały to poziom śmietnika który się wysypuje wszędzie tam gdzie ludzie są słabo wyedukowani i łatwowierni. Amerykańskie wysokobudżetowe śmieciowe kino propagandowe nacechowane… Czytaj więcej »