fbpx

Ks. Lemański – Żenada, wstyd, kompromitacja – tak określa wystąpienie arcybiskupa Jędraszewskiego


2.5k Udostępnienia
Flickr / Facebook Ilustracja
Subksrybuj nas na Google News

Ksiądz Wojciech Michał Lemański zebrał głos , pomimo jak mówi można było sobie tego darować w sprawie wypowiedzi Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Marka Jędraszewskiego. To już jego kolejna oficjalna wypowiedź, w której staje w obronie środowisk LGBT. Oto jego wypowiedź bez żadnych komentarzy z naszej strony.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości że, czas, miejsce i słowa, które padły z okazji 75 rocznicy Powstania Warszawskiego, nie są przypadkowe. “Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”.

Uroczysta Msza Święta odbyła się o godzinie 17.00 w Bazylice Mariackiej na Rynku Głównym w Krakowie.

Na koniec homilii, metropolita krakowski powiedział

– Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa – zaznaczał. Po homilii w bazylice rozległy się gromkie brawa.

W obronie biskupa Jędraszewskiego wystąpił prezydent Andrzej Duda

Oświadczenie ks. Lemańskiego

Właściwie to mógłbym sobie darować zarówno słuchanie jak i komentowanie homilii biskupa krakowskiego. Ani to mój biskup, ani homilia nazbyt wysokich lotów. Ale dziś 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wczoraj mogliśmy posłuchać biskupa Guzdka, który z zadumą wspominał powstańczych kapelanów i męczenników.

Dziś do uczestników Marszu Milczenia skierowała cudowne słowa uczestniczka powstania – Pani Wanda Traczyk-Stawska. Ale niestety z Krakowa media doniosły o wystąpieniu specjalisty od tropienia “czerwonej zarazy”.

Tym razem wytropił “tęczową zarazę”. Takie słowa w takim dniu. Takie słowa po brutalnym ataku na marsz równości w Białymstoku. Takie słowa po skatowaniu dziennikarza we Wrocławiu. Takie słowa po nauczaniu papieża Franciszka o potrzebie szacunku wobec osób LGBT. Takie słowa biskupa, który ochraniał abp. Paetza. Żenada, wstyd, kompromitacja.

Ks. Lemański, do swoich przełożonych – “przeprosicie pobitych manifestantów”?

Nie do wszystkich docierają słowa Papieża Franciszka , księdza Lemańskiego i ks. Walczaka


POLUB NAS NA FACEBOOKU, UPRZEDŹ SWOICH ZNAJOMYCH


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2.5k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments