fbpx

Ksiądz Lemański po raz kolejny miażdży Rydzyka “Kościół sam wyhodował tę postać”


3.8k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News
W

Tadeusz Rydzyk w ocenie księdza Wojciecha Lemańskiego działa na niekorzyść Kościoła. W jednym z ostatnich wpisów duchowny postanowił się podzielić swoją  opinią..

Ojciec Tadeusz Rydzyk udzielił ostatnio wywiadu tygodnikowi “Sieci”. Z zakonnikiem rozmawiał znany z sympatii do PiS Michał Karnowski. Dyrektor Radia Maryja opowiada w nim, na kogo głosował i kogo poprze w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Redemptorysta przyznaje otwarcie komu powierzył swój głos w ostatnich wyborach do Sejmu i Senatu. To przemyślana decyzja.

 Głosowałem na Prawo i Sprawiedliwość. A na kogo miałem głosować? Lecz nie na całą partię PiS, ale na ludzi, których jestem pewny, których znam, którzy byli na listach tej akurat partii. Tam też są różni ludzie, ale program ugrupowania jest najbliższy cywilizacji chrześcijańskiej. 

Ks. Walczak nazywa Rydzyka Kato-talibem i wzywa “NADSZEDŁ CZAS NA KROKI PRAWNO-KARNE”

Duchowny ciepło wypowiedział się również o obecnym prezydencie.

Będę głosował na prezydenta Andrzeja Dudę, nie mam już wątpliwości. W pewnym momencie byłem nawet trochę zaniepokojony… Ale powiedziałem mu to, jak miałem szczęście rozmawiać z panem prezydentem raz czy drugi. Uważam, że ten człowiek bardzo ciężko pracuje dla Polski każdego dnia.

Ojciec doktor Tadeusz Rydzyk podejmuje również temat hojności wiernych.

 Według niego niektórzy wierni są spreparowani propagandą, która mówi, że księdzu zawsze się powodzi, że jest bogaty, że pasibrzuch, który wszystko ma. Redemptorysta uważa, że prowadzenie wydatków w kościele nie jest proste i łatwe. Nie każda osoba, która słucha Radia Maryja, składa ofiarę finansową.

 A przecież to niezależność radia, to, że ono może mówić prawdę i tylko prawdę, że żadna finansjera nie może nam dyktować, co mówić, a o czym milczeć, bierze się z tego, iż to ludzie je utrzymują. Jak przestaną, to ten głos może zniknąć. I dlatego ci, którzy nam źle życzą taką propagandę sieją przeciwko nam.

Imperium Rydzyka – „Międzynarodowe siły diabelskie” niszczą kościół bo ludzie nie dają na tacę.

W wywiadzie duchowny przyznaje też, że obecnie jest tworzona nagonka społeczna na księży. 

Ksiądz nie może wyjść na ulicę… no akurat Ojciec Tadeusz Rydzyk wychodzić  nie musi

Ofiarność jest duża, ale nie aż taka, jak być powinna

Nie ma jeszcze w Polsce takiej odpowiedzialności za Kościół – przyznał. Dalej na uwagę, że przecież “Radio Maryja ma miliony słuchaczy” Rydzyk odparł: 

Ale jaki procent pomaga? Weźmy pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.Często to i ponad 200 tys. ludzi. Tych, którzy czują więcej, którzy rozumieją sprawy, o których mówię. A ilu składa ofiarę? Jak 20 tys. to bardzo dobrze.wyjaśnił duchowny.

 Wiemy, bo prosimy, by koperty z ofiarami były podpisane, by można później podziękować – 

Rydzyk powinien oddać kasę. Główny geolog kraju odwołany!

Rydzyk przyznał, że prawdą jest, iż czasem ktoś pomoże zupełnie niespodziewanie. Wystarczy choćby wspomnieć jak to było z samochodami, które bezdomny pan Stanisław podarował radiu. Teraz ojciec Rydzyk tak mówi o przypadkowym wsparciu dobrych ludzi: 

 Niewierzący nie rozumieją, jak wielka jest siła ducha, jak wielu dobrych ludzi nam Pan Bóg zsyła. Dlatego teraz to już często nie nawet, że ktoś coś dał, bo nie wierzą, bo się śmieją.

Różaniec  za  1 milion 350 tysięcy złotych,

Dalej Rydzyk wyjaśnił, że człowiek ten był wykształcony, wychowany przez ciocie, bo był sierotą, wydawało się, że wszystko będzie dobrze, ale później został wyrzucony z domu. Jednak i do niego szczęście się uśmiechnęło, by wygrał w totolotka. – Wygrał 1 milion 350 tysięcy złotych

Arb. Głódź nieodłączny kompan Kwaśniewskiego. …”idzie prosto do oficera i mówi: polewaj”…

“zawsze z wami różaniec mówię, wy robicie dobrą robotę dla Polski”, mówił. I faktycznie podarował Radiu Maryja dwa samochody golfy jeden ciemnozielony, a drugi czerwony. I dodał” – Nienawistnicy, kłamcy zrobili z tego “luksusowego Maybacha”. Ten niby redaktor z „Gazety Pomorskiej” pisał, że „Ojciec Rydzyk jeździ maybachem”. Ja nawet nie wiedziałem, co to jest w ogóle maybach. Później pytałem się ojców, co to jest – 

grzmiał Rydzyk na antenie…no cóż  zakonnik  nie musi przecież  znać  się  na motoryzacjii..

Twórca fundacji Lux Veritatis był widziany choćby w Audi A6.  Ceny  modeli AUDI A6 wahają się od 199 900 do 397 200 PLN

.Nagranie, jak wsiada do takiego samochodu, można znaleźć nawet na YouTube  Inne auto ojca Tadeusza Rydzyka to Lexus RX 400h. . W przedsprzedaży

Ksiądz kazał wyrzucić trumnę ze zwłokami z kościoła bo “był pijakiem i rzadko bywał w kościele”

ceny Lexusa RX zaczynają się odpowiednio od: 309 000 zł d a z pełnym wyposażeniem 394 000 zł… To drogi i duży SUV.

A słynny Maybach? To podobno tylko plotka… podobno …

– Akurat ten samochód to dostaliśmy – nie wiecie o tym – od bezdomnego. Tak, dwa samochody dostaliśmy. Przyjechał bezdomny i dał nam dwa samochody. Pan Stanisław z Warszawy. Niestety zmarł stwierdził publicznie Rydzyk…

Ksiądz odnosi się również do dotacji z rządu. Stwierdza, że nie ma nic do ukrycia i jasno wszystko komunikuje. Tak dzieje się np. przy wspomnianym Muzeum Pamięć i Tożsamość. Ministerstwo wsparło projekt 117 milionami złotych.

 Ojciec Tadeusz Rydzyk udzielił ostatnio wywiadu tygodnikowi “Sieci”. Z zakonnikiem rozmawiał znany z sympatii do PiS  Michał Karnowski .Spotkanie dziennikarza i duchownego sprowokowało ks. Wojciecha Lemańskiego do ostrego komentarza.

https://www.facebook.com/wojciech.lemanski.1/posts/1299649383527899

Ksiądz Wojciech Lemański od lat zaangażowany jest w działalność społeczną, a jego aktywność doprowadziła do niemałego konfliktu z przełożonymi. Duchowny znany jest ze swoich “kontrowersyjnych” poglądów, które krytykowane są przez Kościół, głównie za sprawą obrony in vitro, czy podważania autorytetu biskupów. W rezultacie cztery lata temu arcybiskup nałożył na niego karę suspensy, która dopiero latem 2018 roku została zawieszona. 

Duchowny znany z krytycznych wypowiedzi pod adresem hierarchów nie wytrzymał i w emocjonalnych słowach napisał, co myśli..

. – Gdy spotkają się dwie miernoty, ale takie miernoty z ambicjami, powstaje wywiad opublikowany w szmatławcu. Prawie dziennikarz, to jeden z dwóch braci, których nie odróżniam. Jeden z nich wsławił się wyprawą w niedzielę do supermarketu po papier toaletowy na święta Bożego Narodzenia. A drugi to jego brat. Rozmówcą zaś jednego z braci jest cwany zakonnik, który wydoił emerytów i rencistów z pieniędzy na ratowanie Stoczni Gdańskiej, a obecnie na potęgę doi państwową kasę. Bez żenady, bez ogródek spijają sobie z dzióbków. Wobec takich publicznych wyznań obu panów przypominają mi się słowa piosenki – “Nic nie może przecież wiecznie trwać…” I tym się pocieszajmy -napisał ks. Lemański.

 Kościół sam wyhodował tę postać i za patologię, które są udziałem tego księdza i jego środowiska przyjdzie Kościołowi zapłacić i to ogromną cenę. I wtedy się okaże, że nie ma winnych – dodał ironicznie duchowny. Próba zreflektowania się nad postępowaniem przez ojca Rydzyka jest raczej, w ocenie Lemańskiego, niemożliwa. Ksiądz uważa, że jedynie sygnał z góry mógłby powstrzymać kampanię medialną wokół toruńskich duchownych.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3.8k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
4
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments