fbpx

Ksiądz Mądel uderza w Hołownię: “Pańska partia chroni pedofilów?”


Subksrybuj nas na Google News

Obóz “dobrej zmiany” postanowił wprowadzić poprawkę, która wykreśla sankcję grzywny w przypadku nieuzasadnionej odmowy przekazania akt na żądanie komisji ds. pedofilii. Skutkiem tego komisja straciła instrument prawny, żeby to wyegzekwować, podczas żądania od kościoła czy związku sportowego udostępnienia w terminie 30 dni informacji i dokumentów. Poprawka została wprowadzona głosami Zjednoczonej Prawicy, Konfederacji i Polski 2050, jednocześnie wywołując olbrzymie emocje w sieci. Swój krytyczny głos na ten temat zabrał jezuita Krzysztof Mądel, biorąc na celownik partię Szymona Hołowni.

Jedną z najpilniejszych kwestii podczas badania spraw wykorzystywania małoletnich poniżej 15 roku jest brak dobrej woli współpracy ze strony Kościoła. Komisja ds. pedofilii trafia na największe problemy w trakcie rozpatrywania zgłoszeń, gdy potencjalnym sprawcą molestowania jest osoba duchowna. Władze kościelne z reguły nie zezwalają na dostęp do akt z postępowań kanonicznych. W dodatku osoby pokrzywdzone nie są nawet traktowane jako uczestnik postępowania – nie dostają żadnych informacji na temat ich przebiegu. Zdarzają się nawet tak absurdalne sytuacje, że nie posiadają oni nawet zgody na wgląd do wyroków kościelnych.

Podczas środowego procedowania ustawy w sejmie, posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz zgłosiła poprawkę, wedle której niedostarczenie dokumentów miałoby skutkować karą grzywny. Potencjalna kara to forma zmotywowania organów dysponujących dokumentami w tej sprawie, żeby się nimi podzielić z komisją ds. pedofilii. Jednak posłowie obozu władzy zareagowali błyskawicznie, zgłaszając własną poprawkę, wykreślającą sankcję grzywny z projektu. Weszła ona w życie dzięki głosom m.in. posłów Polski 2050. – Znowu wygrał sojusz tronu z ołtarzem, a nie dobro ofiar pedofilii. Znowu triumfuje zło. Po cichu, bez debaty, bez skrupułów. Moja poprawka dająca możliwość karania instytucji nieudostępniających dokumentów, w tym Kościoła, usunięta – napisała Gasiuk-Pihowicz.

Oliwy do ognia dolał również jezuita Krzysztof Mądel, biorąc na celownik Szymona Hołownię. – Pańska partia chroni pedofilów? dlaczego głosowaliście przeciw ustawie pozwalającej karać ich ukrywanie dokumentów? pańskie troska o dobro molestowanych dzieci przestaje być wiarygodna (pisownia oryginalna – przyp. red.) – rzucił oskarżenia na Twitterze.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
polpotam
polpotam
1 rok temu

Qrwa querwie łba nie urwie.

europ
europ
1 rok temu

mądek ty chyba masz na myśli swoją firmę bo nikt tak skutecznie nie chroni swoich zbokoli jak kler kościoła katolickiego co widać w polsce irlandii stanach zjednoczonych oraz prominentnych dygnitarzy z watykanu z papieżem byłym na czele także trochę refleksji zanim wypowiesz komuś zarzuty bo to śmierdzi hipokryzją

Przeciw złu
Przeciw złu
Odpowiedź do  europ
1 rok temu

Dlaczego pan atakuje tego , który jest po wlasciwej stronie choć nie da rady walczyć sam przeciwko złu w jego otoczeniu. To co oan sadzi o partii Holowni w tym kontekście ?

Kościół niech kocha boga i krzyże od ludzi wara
Kościół niech kocha boga i krzyże od ludzi wara
1 rok temu

Dopóki kościół będzie miał wpływ i kontrolę nad rodziną a zwłaszcza jeśli będzie autorytetem dla rodziców, że ich dzieciom nic nie grozi, bo bóg i jezus nad nimi czuwa to niech teraz zweryfikują swoją ufność i jakie dziś są tego konsekwencje. Kościół jako instytucja państwowa i jednocześnie autonomiczna ma nad obywatelami dużą przewagę władzy i kontroli. Kościołowi powierzane są sprawy wagi państwowej, współpraca jest bardzo ścisła. Religia i patronat boga i syna nad człowiekiem niesie za sobą więcej szkód niż korzyści. Państwo i kościół często tracą swój autorytet z bardzo prostej przyczyny, którą jest posiadanie władzy. immunitetu czy wysokich wpływowych… Czytaj więcej »

Janres
Janres
1 rok temu

Powiem krótko. Szanowna Pano Ogórek. zresztą brzydko sie podobno kojarzący kobietom, Pani TVP dostaje 2mld zł rocznie na szczujnię , w której pani bryluje. TVN natomiast utrzymuje się poziomu oglądalności. Zatem cieszy fakt, że różnca bulwersuje panią, Trzeba robic to samo co TVN bez dotacji rządowych, jeno z profesjonalnej pracy. I takiej pracy pani i TVP życzę….