fbpx

Ksiądz Soćko poucza Stinga w kwestii oceny polskiej demokracji


Subksrybuj nas na Google News

Ksiądz Rafał Soćko to jeden z reprezentantów prorządowego skrzydła polskiego Kościoła, który mocno udziela się w przestrzeni internetowej. Duchowny jest znany z życzliwego podejścia do TVP, nie spodobały się mu również żarty z władzy podczas festiwalu kabaretowego w Koszalinie. Ksiądz Soćko zwrócił się też z krytycznym apelem do Stinga, upominając go w kwestii oceny stanu polskiej demokracji.

Koncert Stinga w Warszawie odbił się głośnym echem medialnym. Były wokalista The Police wygłosił monolog, będący swoistą szpilką wymierzoną w rząd. – Demokracja została zaatakowana. Zaatakowana w każdym kraju na świecie. Jeśli nie będziemy jej bronić, stracimy ją na zawsze. Ale demokracja to bałagan. Demokracja to frustracja. Demokracja bywa nieskuteczna. Wymaga ciągłej uwagi, ciągłej naprawy. Ale wciąż warto o nią walczyć – apelował piosenkarz do licznie zgromadzonej publiczności. Tłumaczem jego słów zajął się znany z krytycznego podejścia do PiS, Maciej Stuhr.

Wspomniana przemowa nie przypadła do gustu księdzu Rafałowi Soćko, który nie ukrywa swoich sympatii politycznych. W prezentowanych treściach wychwalał wcześniej TVP, nie pozostawił też suchej nitki na satyrykach, szydzących z rządu podczas festiwalu kabaretowego w Koszalinie. Próbkę jego światopoglądu możecie zobaczyć poniżej, kiedy zachwalał “Salon dziennikarski”, czyli program, gdzie nigdy nie zaproszono nawet jednej osoby powiązanej z opozycją.

Wracając do tematu tekstu – duchowny zareagował po politycznym manifeście Stinga. Soćko oznaczył oficjalny profil artysty na Twitterze i opublikował po angielsku wpis, gdzie przekazał mu swoje uwagi. – Cześć Sting, mylisz się. W Polsce jest demokracja. Przyjedź jeszcze raz i rozejrzyj się. Znajdź prawdę. Bądź odważny i powiedz ją tym, którzy naprawdę lekceważą te prawa. Na całym świecie jest mnóstwo  przykładów, ale nie w Polsce – zaapelował do piosenkarza. Tym samym Soćko upomniał gwiazdę w kwestii błędnej oceny sytuacji i wywołał burzliwą dyskusję w komentarzach. Internauci przypomnieli mu m.in. brutalne ataki policji na pokojowe demonstracje w trakcie strajków kobiet i przedsiębiorców.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ksiądz i demokracja ? Za czyje pieniądze frajerze
Ksiądz i demokracja ? Za czyje pieniądze frajerze
1 rok temu

Koścół i demokracja to jak ewolucja i kreacjonizm fundamentalnie są sprzeczne. Powiedzmy teoretycznie że Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo a kościół stworzył człowieka na swoje przeciwieństwo. Mądrość i autorytet religijnego urządu państwowego powinno być wzorem do naśladowania niestety wywołuje niezliczone konflikty niezazeżnie od epoki średniowiecze było złotą erą kultu religiijnego nie dzięki demokracji i tolerancji ale dzięki sądom inkwizycji, torturom i prześladowaniom. Religia powstała w ciemnych czasach i w tych czasach powinna pozostać i nie wychodzić nigdy przed szereg. Pozostawiła po sobie ludzkości w testamencie wielkie rozczarowanie i zakorzeniony strach przed urojeniami.

Gość 1
Gość 1
1 rok temu

Się qoorva demokrata wypowiedział.