fbpx

Prokuratura z Lublina przejęła sprawę Donalda Tuska. “Ziobro chce go dopaść za wszelką cenę”


1 comment, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Prokuratura Regionalna w Lublinie przejęła zawiadomienie szefa Narodowego Banku Polskiego Adama Glapińskiego o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska – informuje RMF FM. Pierwotnie sprawa trafiła do Prokuratury Okręgowej w Radomiu, jednak z niewyjaśnionych przyczyn zapadła decyzja, że zajmie się nią jednostka wyższego szczebla z Lublina, przez wielu nazywana “prokuraturą do zadań specjalnych”, która dotychczas prowadziła działania w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie, grupy hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Romana Giertycha i spółki Polnord.

Przypomnijmy, że o wniesieniu zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Donalda Tuska i Tomasza Siemoniaka Narodowy Bank Polski poinformował 15 lipca. Miało ono związek, jak wyjaśniał NBP w komunikacie, z publicznymi wypowiedziami obu polityków z “2 lipca 2022 r., w których m.in. podniesiono twierdzenia, że powołanie na stanowisko prezesa NBP prof. Adama Glapińskiego było nielegalne, wraz z zapowiedziami jego siłowego usunięcia z pełnionego stanowiska”.

Wypowiedzi te padły podczas konwencji PO w Radomiu. NBP – ze względu na miejsce, w którym mogło zostać popełnione przestępstwo – złożył zawiadomienie do tamtejszej prokuratury. Jednak, jak informuje rmf24.pl, sprawa została przekazana śledczym z wyższej instancji – do Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Serwis przypomina, że Prokuratura Regionalna w Lublinie zajmowała się m.in. niegospodarnością w stadninie koni w Janowie, grupą hejterską w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Romanem Giertychem i spółką Polnord. Prowadzi także śledztwo w sprawie handlarza bronią, który zasłynął aferą z respiratorami dla Ministerstwa Zdrowia.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rytuał trzech piorunów
rytuał trzech piorunów
1 rok temu

Kto się zajmie chłopcofilią na zaginionym laptopie Dostojnego Pana Ziobro ? Gdzie kontrola społeczna nad samą prok. generalną ? Nie szantażujcie chłopa dziwnymi hakami, załużcie jego kolegom garnek ołowiany na głowie, bo im mózg obce służby zagotują.