fbpx

Ksiądz Wacław z działu windykacji parafii żąda przelewu za pogrzeb: “Nie pieprz, że to wina banku…”


Subksrybuj nas na Google News

Pewna kobieta mieszkająca w Kanadzie przyleciała do Polski na pogrzeb mamy. Podczas ustaleń z księdzem Wacławem, co do zapłaty za nabożeństwo pogrzebowe, doszli do porozumienia, że kobieta wyśle księdzu przelew. Niestety, jak się okazało, nie było to możliwe od razu, o czym poinformowała duchownego córka zmarłej sms-em. Ksiądz natychmiast wdrożył procedurę windykacyjną, twierdząc, że będzie opowiadał innym o zachowaniu kobiety. Pouczył, że pani ma “nie pieprzyć”, tylko jak najszybciej wysłać pieniążki na konto Kościoła.

Kobieta napisała do księdza:

Proszę księdza, proszę się nie martwić – ja pamiętam. Nie mogę na razie przesłać, bo moje konto nie jest jeszcze zaktualizowane. Niestety tak to wygląda w Polsce, że na wszystko się czeka. Jestem jeszcze w kraju i próbuję to wszystko ogarnąć. Dziękuję za wyrozumiałość.

Ksiądz działu windykacji rychle odpowiedział

Ostatni raz dałem się oszukać. Ludzie uczą człowieka rozumu. Nie pieprz, że to wina banku – to charakterek. Zresztą podobnie było z pogrzebem babci. Jeżeli Ty tak się opiekowałaś mamą, jak załatwiłaś jej pogrzeb – to szczerze mamie współczuje. Dobrze, że mama już się nie męczy. Ja to w Marianowie wszystko opowiem, a szczególnie jak pogrzeb zorganizowałaś mamie. Szczęść Ci Boże. I pamiętaj, że na oszustwie daleko nie ujedziesz. Kiedyś się na tym przejedziesz. Oby jak najszybciej. Ksiądz Wacław.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kościół wyłudza grube tysiące za pogrzeby
Kościół wyłudza grube tysiące za pogrzeby
1 rok temu

Mało tego że kościółvbezczelnie i bezprawnie bogaci się na ludzkiej śmierci to jeszcze jacyś księża niczym bankierzy czy komornicy pobożnego rządu Morawieckiego działają jak gangsterzy. Swoją drogą to złodziejski zwyczaj żeby zarabiać na ludzkiej śmierci to po prostu jest obrzydliwe bo kościół na tym zarabia. Opłata powinna być symboliczna grób skromny żadnych krzyży z wizerunkiem narzędzia egzekucji i zwłok ludzkich. To jest chory symbol nie lepszy niż czczcić szatana. Znacznie gorszy bo służy wyłudzanianiu pieniędzy. Nigdy nie zrzumiem tego religijnego horroru i chciwości.

europ
europ
1 rok temu

mój komentarz jest krótko po cholerę wołacie klechę na pogrzeb chować w obecności rodziny nie na katolickim cmentarzu i po sprawie zobaczycie jak im rura zmięknie jebać klechów i ich religię