fbpx

Kuchnia za 60 tys. i miliony na koncie. Oto oświadczenie majątkowe premiera Morawieckiego


Subksrybuj nas na Google News

Ma na koncie ok. 5 mln 380 tys. zł oszczędności, dwa domy, mieszkanie oraz uprawnienia do wartych kilkaset tysięcy złotych akcji banku Santander. A to wszystko bez uwzględnienia działek, które premier kilkanaście lat temu kupił od Kościoła. Tak prezentuje się opublikowane właśnie oświadczenie majątkowe Mateusza Morawieckiego za rok 2018 r.

Oświadczenie pokazuje, jak wyglądał stan posiadania premiera do 31 grudnia minionego roku. Wynika z niego, że Mateusza Morawieckiego można śmiało zaliczyć do grona milionerów. Zdecydowana większość tego majątku pochodzi oczywiście z czasów, kiedy dzisiejszy premier był prezesem BZ WBK.

Tylko oszczędności na koncie Morawieckiego przekraczały sumę 5 mln zł, do tego należy doliczyć uprawnienia do 3857 akcji banku Santander. W oświadczeniu premier zaznaczył, że mogą być one warte do 350 tys. zł, ale nie uzyskał z ich tytułu dochodu. Zapewnił też, że jeśli akcje przyniosą korzyści finansowe, nie zrealizuje ich w czasie pełnienia funkcji rządowych ani nie podejmie odroczonych premii rocznych, ujętych w raportach rocznych Banku Zachodniego WBK.

Mateusz Morawiecki dysponuje również kilkoma nieruchomościami. W oświadczeniu przyznał się do domu o powierzchni 150 metrów kw., który położony jest na działce o wielkości około 4,6 tys. metrów kw.

To jednak niejedyna nieruchomość premiera. Z oświadczenia wynika, że jest on właścicielem domu o powierzchni około 100 metrów kwadratowych, położonego na działce o powierzchni…czytaj dalej


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments