fbpx

Lis bezlitośnie ocenił TVP za czasów Kurskiego. Padły wyjątkowo ostre słowa


1 comment
Subksrybuj nas na Google News

Tomasz Lis to jedno z najgłośniejszych nazwisk 2022 roku. Ciągle ciągnie się za nim cień kontrowersji w sprawie, jaką wyświetliła Wirtualna Polska. Chodzi o kwestię podejścia do pracowników w redakcji “Newsweeka”, opisaną przez Szymona Jadczaka. Jednak zawirowania z tym związane nie przekreśliły jego roli liczącego się komentatora. Lis nadal wywołuje emocje i jego wpisy cieszą się olbrzymią popularnością. Teraz w mało dyplomatycznych słowach podsumował działalność telewizji publicznej za czasów “dobrej zmiany”.

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Na stanowisko został powołany Mateusz Matyszkowicz. Kurski to jedna z najbardziej wpływowych osób, związanych z obozem dobrej zmiany. Znany jest z wprowadzenia wyjątkowo siermiężnej propagandy i zrobienia ze anten telewizji publicznej prywatnego folwarku. Najlepiej świadczą o tym np. coroczne transmisje mszy w intencji Jadwigi Kaczyńskiej. W najbliższej przyszłości może wejść do rządu i szykowane jest mu wpływowe stanowisko. Tak wynika z doniesień medialnych i sugestii Radosława Fogla.

Jego dymisja wywołała olbrzymie emocje i była swego rodzaju zaskoczeniem. Jak można było się domyślić, dała asumpt do powstania wielu skrajnych komentarzy. Z jednej strony dziękowali mu wyborcy i politycy PiS. Jednak dominowało równanie z ziemią. “Jacek Kurski – tzw. “czwarty koalicjant PiSu” – został odwołany z funkcji prezesa TVP. Historia zapamięta go jako szefa propagandowej, bezwzględnej i społecznie szkodliwej szczujni niszczącej kulturę debaty publicznej – stwierdził Jarosław Gowin. Największe zainteresowanie wywołał wpis Tomasza Lisa. Ostra riposta jest na dobrej drodze do przekroczenia liczby 10 tysięcy lajków. “Gówniana, obrzydliwa i odrażająca jak nigdy, Jacku. I to Twoje dzieło i Twoja odpowiedzialność” – odniósł się do pożegnania Kurskiego i standardów prezentowanych na Woronicza.

ZOBACZ TAKŻE:

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Runęła propaganda sukcesu TVP
Runęła propaganda sukcesu TVP
1 rok temu

Dlaczego polityk i poplecznik PIS zarządzał TVP a nie człowiek zasłużony dla kultury i rozrywki stający w obronie wolności mediów i wolności słowa obiektywny i neutralny politycznie. Szef TVP to powinien być człowiek wolny od cenzurowania jak również wolny wyznaniowo nie propagować nie idokrynować nie manipulować opinią społeczną. Pozwolić ludziom na odpoczynek po pracy na przyjemne media które w nikogo nie uderzają nikogo nie stawiają na podium. Ludzie chcą być częścią sukcesów nie tylko partii PIS a zwłaszcza nie interesów partii politycznej, która dziś ma monopol władzy.