fbpx

Łukaszenka zaprosił władze Polski i Litwy do dialogu. Białoruś jest gotowa do współpracy.


1 Udostępnienie

Podczas otwarcia Białoruskiej Elektrowni Atomowej Alaksandr Łukaszenka zaproponował zatrzymać konfrontację między państwami. Ma nadzieję, że “każdy będzie pracował w swoim warzywniaku”.

Jak twierdzi agencja BiełTA, podczas spotkania z pracownikami elektrowni Łukaszenka podkreślił o wspólnej długowiekowej historii z Litwą, co miałoby sprzyjać w rozwoju dobrosąsiedzkich relacji.

– Żyjmy w pokoju. Popracujmy razem. Nasze narody były kiedyś w jednym państwem, żyły normalnie i nadal normalnie żyją.

Alaksandr Łukaszenka

Jednak kolejny raz zarzucił Litwie i sąsiadom o “wejściu na białoruski warzywniak”. Tym samym miał na myśli sprzeciw wobec otwarcia elektrowni oraz protestów związanych z fałszowanymi wyborami w sierpniu.

– Nie, niespodziewanie weszli do naszego warzywniaka. Cóż, jeśli zdaliście sobie sprawę, że się popełniliście błąd, to opuście nasz warzywniak, pracujmy razem: jesteście w swoim warzywniaku, my jesteśmy w naszym.

Łukaszenka zwrócił się do władz Litwy

Polska również otrzymała propozycję współpracy

Białoruski przywódca po wyborach 9 sierpnia nie miał poparcia ze strony Polski. Taki stan sytuacji spowodował mocny wzrost napięcia w relacjach obu państw. Wprost Alaksandr Łukaszenka podczas przemówienia nie nazwał Polski, jednak zwrócił się do polskiej władzy.

– Nie odniesiecie sukcesu. Nie będziemy klękać przed Wami. Jeżeli wymusicie, to damy odpór. Nawet jak zostaniemy sami, to będziemy mogli odpowiedzieć. Jednak zachęcamy Was do współpracy z nami.

Łukaszenka do polskiej władzy

Źródło belta.by


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ