fbpx

Macierewicz Santo Subito! Stuhr żąda beatyfikacji smoleńskiego kapłana


Subksrybuj nas na Google News

Jak potwierdziła Kancelaria Prezydenta, Antoni Macierewicz został odznaczony Orderem Orła Białego za najwyższe zasługi cywilne i wojskowe dla kraju. Fakt ten odnotował Maciej Stuhr, który stwierdził, że kapłan zamachu smoleńskiego powinien czym prędzej zostać uznanym świętym kościoła katolickiego.

Wśród osób wyróżnionych najstarszym i najwyższym odznaczeniem państwowym, czyli Orderem Orła Białego, znajdują się m.in. Jan Paweł II, Władysław Anders, Irena Sendlerowa, Witold Pilecki czy Władysław Bartoszewski. W piątek do tego zaszczytnego gremium decyzją prezydenta Andrzeja Dudy dołączył Antoni Macierewicz.

Do sprawy odniósł się Maciej Stuhr, ostatnio pojawiający się na antenie TVN w 3. sezonie serialu “Szadź”. Aktor dosadnie ocenił polityka i zakpił z jego wyróżnienia.

Mechanizm jest chyba dość prosty. Im więcej dowodów na draństwo, tym większa i tym szybciej musi przyjść nagroda, żeby to jakoś zrównoważyć. Żeby to wszystko się nie rozleciało. Ale obawiam się, że Order Orła Białego to jednak w tym przypadku za mało. Tu by się przydała beatyfikacja” – napisał aktor na Facebooku.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Duda prezydent ukraiński
Andrzej Duda prezydent ukraiński
1 rok temu

PIS przekroczył czerwoną linię w przyznawaniu orderu orła białego z tego też powodu wartość tego odznaczenia się zdewaluowała. Orła białego dostają nawet celebryci. Niektóre osoby mają jednak honor i nie przyjmują tego śmiesznego ptaka. jest to ulubiony ptak Andrzeja Dudy prezydenta Ukrainy. najwtych tych ptaków otrzymali prezydenci królowie i królowe tylko dlatego że mają korony lub władzę na głowach. paszoł won na ukrainu