fbpx

Minister dostał prezent za półtora miliona. Platforma składa zawiadomienie


Subksrybuj nas na Google News

Wiceminister rolnictwa Norbert Kaczmarczyk wziął ślub w ubiegłą sobotę. Na hucznej imprezie bawiło się ponad pół tysiąca gości, w tym minister Zbigniew Ziobro czy Tadeusz Cymański. Szczególną uwagę zwrócił prezent ślubny, jaki dostał polityk. Chodzi o ciągnik rolniczy wart 1,5 mln zł. Platforma Obywatelska złożyła w tej sprawie wniosek do CBA. – W oświadczeniu majątkowym wiceministra nie znajdziemy pokrycia kosztów takiej imprezy – stwierdził szef klubu KO Borys Budka.

Wniosek PO dotyczy sprawdzenia oświadczenia majątkowego wiceministra rolnictwa Norberta Kaczmarczyka, a także zbadania kwestii reklamowania przez niego firmy, która wyprodukowała otrzymany przez niego w prezencie ciągnik

– Wszyscy zbulwersowani są faktem, że wiceminister rolnictwa bierze udział w reklamie komercyjnego podmiotu, który zajmuje się importem do Polski luksusowych maszyn rolniczych. Co więcej, nikt z rządu, nikt z Solidarnej Polski, nie widzi w tym nic złego. To nie pierwszy raz, kiedy wiceminister rolnictwa, wprost reklamuje komercyjny podmiot stwierdził Borys Budka w czwartek na briefingu prasowym.

– Zdecydowaliśmy się jako KO złożyć wniosek do CBA o zbadanie oświadczeń majątkowych wiceministra rolnictwa i sprawdzenie tego, czy i w jaki sposób mógł sfinansować taką imprezę – poinformował Budka. – W jaki sposób doszło do sytuacji, że urzędnik państwowy staje się elementem reklamy komercyjnej, staje się człowiekiem, który nie pierwszy raz firmuje tego typu przedsięwzięcie – dodał.

– W normalnej sytuacji, doszłoby już do dymisji, ale przypomnę, że Kaczyński i spółka wzorują się na tym, co dzieje się w krajach, które z demokracją nie mają nic wspólnego – ocenił przewodniczący Klubu Parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

Zdaniem Budki, przykład imprezy, którą zorganizował wiceminister rolnictwa, to “przykład tego przenikania prywatnego biznesu i ludzi władzy, to jest przykład oligarchów rosyjskich, tego, jak ludzie, którzy zajmują najważniejsze funkcje w państwie, w powiązaniu z biznesem robią wątpliwe interesy”.

Huczny ślub wiceministra rolnictwa

Przypomnijmy, że wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Norbert Kaczmarczyk w sobotę się ożenił. Na weselu polityka Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry było hucznie i tłumnie, a gości bawiła gwiazda disco polo – zespół Bayer Full. Najwięcej emocji w mediach społecznościowych oraz wśród polityków opozycji wzbudził nietypowy prezent, jaki otrzymała para młoda. Chodzi o wart 1,5 mln zł ciągnik rolniczy.

Prezent dla wiceministra rolnictwa Norberta Kaczmarczyka w rządzie PiS za 1,5 miliona złotych! Ci to się potrafią bawić!” – skomentował na Twitterze małopolski poseł Platformy Obywatelskiej Marek Sowa.

Załączył jednak film, który pokazuje, że nie chodzi tylko o wyliczanie, na jak drogi prezent stać było gości wiceministra. Na możliwy konflikt interesów zwrócił uwagę dziennikarz TOK FM.

Wirtualna Polska postanowiła zapytać polityka telefonicznie, czy jako wiceminister rolnictwa nie widzi konfliktu interesu, bo jego wizerunek wykorzystano do promocji produktu prywatnej firmy. Telefon odebrał asystent polityka i stwierdził krótko, że Norbert Kaczmarczyk przebywa do 5 września na urlopie i nie możemy liczyć na jego komentarz.

Na pytanie, czy zarzuty o udział w reklamie czy promocji mogą wpływać na wizerunek kierowanej przez niego instytucji, asystent ministra odesłał nas do biura prasowego resortu.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi nie odnosi się do wydarzeń z życia prywatnego członków jego Kierownictwa. Stanowisko w tej sprawie zajmie osobiście sekretarz stanu Norbert Kaczmarczyk” – to odpowiedź od Małgorzaty Książyk, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Warto zaznaczyć, że ciągniki tej firmy już wcześniej pojawiały się w materiałach polityka, a wykorzystywano je m.in. w promocji Andrzeja Dudy w ostatnich wyborach prezydenckich. Takim ciągnikiem jeździł też pod koniec lipca minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas wizyty w rodzinnej miejscowości Norberta Kaczmarczyka.

źródło: WP.PL

ZOBACZ TAKŻE:

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments