fbpx

Młode wilki Tadeusza Rydzyka. Nowi ludzie ojca redaktora w Sejmie.,, “Alleluja i do przodu”


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] W [/boombox_dropcap]

ielu obserwatorów polskiej sceny politycznej twierdziło, że po ostatnich wyborach parlamentarnych pozycja ojca Tadeusza Rydzyka znacznie osłabła . Przede wszystkim dlatego, że w Sejmie zabraknie kilku jego najwierniejszych  pretorian, w tym Anny Sobeckiej –  spikerki Radia Maryja. Okazuje się jednak, że przedsiębiorczy redemptorysta  nie zasypuje gruszek w popiele…ma już nowych ludzi… To młode pokolenie – młode wilki ,bez strachu  i zahamowań ,wesprze starą gwardię :Antoniego Macierewicza, Stanisława Piotrowicza, ,Mirosława Piotrowskiego i innych w walce o Polskę marzeń ojca redaktora.

Ciosem dla środowiska Radia Maryja była porażka Anny Sobeckiej w wyborach . Najwierniejszej z wiernych zabraknie w Sejmie… Niepowetowana strata  dla ojca redaktora ? Otóż niekoniecznie.

Młode wilki

Jak informuje “Gazeta Wyborcza” była parlamentarzystka ma już w Toruniu godnego następcę.

 To 33-letni Mariusz Kałużny, który właśnie został posłem z miasta Toruń , matecznika rydzykowej ideologii. Młody polityk bezżadnych oporów podlizuje  się  redemptoryście…. –

 Zaapeluję do dziadków, babć i rodziców, żeby zabrać ze sobą dzieci i wnuki. Ważne jest, aby dziecko od najmłodszych lat wzrastało w  tym środowisku, środowisku Radia Maryja, tej naszej wspólnoty – podkreślał w radiu Ojca Rydzyka przez festynem “Dziękczynienie w Rodzinie”. Kałużny mówi też, że “Polska jest Polską tylko dlatego, że Kościół jest silny i nie mamy takiej zgnilizny moralnej jak na Zachodzie”.

Innym ,,nabytkiem” ojca  Rydzyka jest  były wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.Wsławiony ostrymi atakami wymierzonymi w środowiska mniejszości seksualnych. Mówią o nim, walka z LGBT , to jego pasja i misja.

 Jeżeli chcemy realnie działać w obronie rodziny i dziecka, to rozmawiajmy rzetelnie o tej zbrodni. Rzetelnie to jest wówczas, kiedy powiemy, jaka jest rola homoseksualizmu w tej zbrodni i dlaczego homoseksualizm jest główną przyczyną pedofilii w kościele – perorował  poseł. 

Czarnek zasłynął także ,,osobliwymi” ,najdelikatniej mówiąc wypowiedziami na temat macierzyństwa.-

 „Jak się pierwsze dziecko rodzi w wieku 30 lat, to ile ich można urodzić? To są konsekwencje mówienia kobietom, że nie muszą robić tego, do czego zostały przez pana Boga powołane” – mówił podczas wykładu na Kongresie „Europa Christi”.

Wschodząca gwiazdą można nazwać młodego posła  Adama Andruszkiewicza, który zbudował  armię 170 tysięcy mocno zaangażowanych prawicowych fanów na Facebooku i który  – może liczyć na wsparcie Antoniego Maciarewicza i nie tylko. 

W lutym 2019 dziennikarze Superwizjera podali, że w toku postępowania prokuratorskiego ustalono,

że część podpisów poparcia komitetu organizowanego przez Młodzież Wszechpolską w województwie podlaskim w wyborach samorządowych w 2014 była sfałszowana.

Regionem MW kierował wówczas Adam Andruszkiewicz, który jednak nie został przesłuchany w sprawie.

Pewnie skrucha wystarczyła  , a dobrotliwy o. Tadeusz  rozgrzeszył i wybaczyl błądzącemu…
https://www.facebook.com/andruszkiewicz.blog/photos/a.659591377421524/2613261468721162/?type=3&theater

To podobnie jak byłemu komunistycznemu prokuratorowi Piotrowiczowi, jednemu z nawróconych grzeszników..

Stara Gwardia

Dyrektor Radia Maryja zawsze miał na prawicy swoich wiernych żołnierzy. “Swoich” ministrów, posłów , zarówno w Sejmie , w rządzie jaki  w terenie. Miał ich w Akcji Wyborczej Solidarność, w “pierwszym PiS” oraz w obecnym PiS.

Od zawsze nierozłączni z redemptorystą są  były szef MON Antoni Macierewicz (ma własny czas antenowy w Telewizji Trwam, felieton “Głos Polski”,) i były ,nieżyjący już,minister środowiska Jan Szyszko. Tego ostatniego Rydzyk musi szczegolnie żałować . To za jego rządow  w ministerstwie NFOŚiGW przekazał  kilkadziesiąt milionów złotych na toruńską geotermię. 

Beata Kempa obecnie posłanka do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, to rownież  protegowana ojca redaktora. Rydzyk udzielał nawet ślubu jej córce.Kempa była też łączniczką między Rydzykiem a ministrem sprawiedliwości  prokuratorem generalnym,Zbigniewem Ziobro i jego partią Solidarna Polska, czyli koalicjantem PiS.

 Z “Toruniem” kojarzeni są także minister gospodarki morskiej Marek Gróbarczyk oraz były wiceminister obrony Bartosz Kownacki .Dużą sympatią dyrektora Radia Maryja cieszy się też Mariusz Błaszczak, ale on – gdyby kiedyś musiał wybierać – będzie niestety lojalny wobec prezesa PiS.

Zawsze i z największymi honorami  jest w Toruniu witany Stanisław Piotrowicz.

Stanisław Piotrowicz – prokurator stanu wojennego i wierny członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej od 1978 r. do ostatniego wyprowadzenia sztandaru. Członek egzekutywy PZPR w Prokuraturze Wojewódzkiej i Rejonowej w Krośnie oraz kierownik szkolenia partyjnego.
Ojciec Tadeusz  w niezmierzonej swej dobroci przyjął nawrócenie syna marnotrawnego…

Obserwujemy od dłuższego już czasu przed kim klęka pisowski rząd..Uznanie i aprobata redemptorysty z Torunia  jest dla ministrów  ważniejsza nawet od opinii własnych wyborców.

Przykładem tego  jest wymiana premiera..Kiedy po odwołaniu Beaty Szydło, Morawiecki natychmiast pojechał do Torunia, aby zapewniać, że będzie kontynuował politykę rządu Szydło. Zapewniał   porzucił złą drogę , kiedy to, jako bankier  służył radą , wcieleniu zła wszelkiego,Tuskowi. Z bankiera doradzającego PO przekwalifikował się na katolickiego patriotę ,ze wszystkich sił służącego ,,dobrej zmianie” ( pod auspicjami ojca redakora oczywiscie). Następny nawrócony…

Wszyscy oni wiedzą ,ze ich polityczna przyszłość zależy ,nie tak od Sejmu ,jak od toruńskiego magnata.

Partia Rydzyka

Ambicją redemptorysty było swego czasu założenie partii , kóra będzie ,,rechrystianizować Europę” Ma to zapewnić  ultraprawicowa Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi (Ruch PE, RPE

Z popularnością na razie są pewne problemy..

Środowisko ugrupowania wystawiło natomiast trzech bezpartyjnych kandydatów na senatorów w ramach KWW Lista Piotrowskiego do Senatu. Dwóch z nich zajęło ostatnie miejsca w okręgach, jeden przedostatnie…

Ideolodzy  partii  to m. innymi: prof. Edward Prus, prof. Jerzy Robert Nowak,ksiądz prof. Czesław Bartnik oto niegdysiejsze publikacje najbliższych współpracowników ojca Tadeusza Rydzyka.

“Walka polityczna, kończąca się rewolucją socjalistyczną i ustanowieniem dyktatury proletariatu, stanowi decydujący warunek wyzwolenia klasy robotniczej od wyzysku”

 – dowodził prof. Edward Prus (“Polityka jak zjawisko społeczne”, 1984)

“Węgrzy nie zdołali rozwiązać swych problemów własnymi siłami, co bardzo mocno rzutowało początkowo na nastroje społeczeństwa, powodując zwłaszcza przypływ antyradzieckiego nacjonalizmu” 

– ubolewał w 1956 roku prof. Jerzy Robert Nowak (“Węgry 56 – Polska 81: bez uproszczonych analogii”, “Zdanie” 2/1983)

“W Polsce w tym czasie powstał dogodny grunt pod idee socjalizmu, które niejako wisiały w powietrzu. Robotnicy, chłopi, inteligencja, część arystokracji – wszyscy poczuli się jednakowo synami tej samej ojczyzny” –

 oceniał początki PRL ksiądz prof. Czesław Bartnik (“Wojenne przełomy”, “Tygodnik Polski” nr 20 (79) z 13.05.1984).

Oto jak o.Tadeusz Rydzyk  skutecznie nawraca  z marksizmu -leninizmu…

Politycy kojarzeni z nową partią  redemptorysty to :Dariusz Sobków,Mirosław Piotrowski ( pełnomocnik powstającego ugrupowania i zaufany człowiek ojca dyrektora,złożył w Sądzie Okręgowym odpowiednie dokumenty)Andrzej Jaworski (znany z wielkich wpływów u ojca Rydzyka),Urszula Krupa(To była polityk Ligi Polskich Rodzin. Prowadziła w Radiu Maryja audycję Porady lekarskie),Gabriela Masłowska, Anna Sobecka…

A co na to wszystko chluba Torunia, ojciec Tadeusz ? Na urodzinach swej rozgłośni  obiecał nie ustawać  w zbożnym dziele i kontynuować je ku pożytkowi… (nie było ,niestety mowy – czyjemu ?)

– Jak uderzają w nas, to pobłogosławić i powiedzieć – panie Jezu, ty się tym zajmij. Piorun nie uderza w byle co.                                       Alleluja i do przodu 

 powiedział na zakończenie obchodów założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam o. Tadeusz Rydzyk.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
alan
alan
3 lat temu

Alleluja i do włądzy i forsy!!