fbpx

Morawiecki o zasadach reżimów sanitarnych dla wybrańców – “są zalecane ale nie są nakazywane i w taki sposób oczywiście do tego podeszliśmy”.


1 comment, 3.6k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Premier Morawiecki został przyłapany na łamaniu przepisów sanitarnych które sam ogłosił. Zamiast przyznać się i przeprosił użył zadziwiającego wytłumaczenia.

Przepisy są jasne przy jednym stoliku mogą siedzieć osoby mieszkające ze sobą, Premier siedział z takimi z którymi nie mieszka.

Reporterzy TVN24 zapytali go o to jak to z tymi zasadami jest ?

Co do reżimów sanitarnych to tak jak wcześniej było to już wyjaśniane przez odpowiednie służby, te pewne odległości są zalecane ale nie są nakazywane i w taki sposób oczywiście do tego podeszliśmy. Odpowiedział premier

Zasady sanitarne dotyczące zachowania w restauracjach, które ogłosił Morawiecki, tylko może ich jeszcze nie czytał.

Była za blisko innych. Sanepid nałożył na nią karę: 10 tys. zł

Na panią Karolinę, mieszkankę Warszawy, została nałożona kara w wysokości 10 tys. zł. Sanepid uznał, że nie zachowała odpowiedniej odległości od innych osób.- czytamy w portalu Radio Kolor kara została nałożona za “nieprzestrzeganie w dniu 8.05.2020 r. nakazu przemieszczania się w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie”.

“Państwowy Inspektorat Sanitarny w m.st. Warszawie (…) wymierza Pani Karolinie (nazwiska nie podajemy) karę pieniężną w kwocie 10000 za nieprzestrzeganie w dniu 08.05.2020 r. nakazu przemieszczania się w odległości nie mniejszej niż 2 metry od siebie – czytamy w dokumencie.

Jak ustaliło Radio Kolor, od początku obowiązywania restrykcji, czyli od końca marca do 18 maja, policja wysłała do Mazowieckiej Inspekcji Sanitarnej 5,5 tys. wniosków o ukaranie. 

Czy już Państwo wiecie co odpowiedzieć jak zatrzyma Was policja? – proszę mówić że “to jest zalecane ale nie nakazywane”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 3.6k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
6
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
EmiR
EmiR
3 lat temu

jak trzeba mieć poje*ane we łbie żeby nie widzieć/nie wiedzieć co się mówi/ czyni?? Czy on qwa w domu lustra nie ma?