fbpx

Morawiecki poddaje się. Składając wniosek o wotum zaufania chce uciec od odpowiedzialności?


1 comment, 9.1k

Morawiecki zarzuca opozycji wymyślanie tematów zastępczych. Zgłasza wiosek do sejmu o wotum zaufania.

Według przekazywanych informacji premier zgodził się na pomysł Andrzeja Dudy. Złożenie wniosku ma się odbyć jeszcze w czwartek.

Borys Budka: Premier Mateusz Morawiecki prosi Sejm o wotum zaufania. I to w trybie pilnym. Pożar… – napisał na Twitterze szef PO.

Stanisław Tyszka z PSL: Kabaret w Sejmie. Metodą obrony skompromitowanego min. Szumowskiego – atak na opozycję… Teraz już nie pycha lecz śmieszność kroczy przed upadkiem.

Krzysztof Gawkowski. – To dziwne, co się dzieje. Pierwszy raz od 30 lat piętnaście minut od wpłynięcia wniosku będzie debata parlamentarna. Pani marszałek (Elżbieta Witek – red.) zaskoczona, widać, że nie wiedziała o tym, że takie pismo wpłynęło. Prezydium ze strony PiS-u zaskoczone – przyznał. – Nie wiem, co się tutaj dzieje, ale widać, że Prawo i Sprawiedliwość jest w wielkiej panice. W obozie zapanowała nerwowość, są wielkie emocje, marszałek niedoinformowana, prezydium nic nie wie – dodał.

Według Gawkowskiego oznacza to, że “ktoś napisał już plan, pewnie na Nowogrodzkiej”, czyli ulicy, na której znajduje się siedziba Prawa i Sprawiedliwości.

Festiwal awantur wywołała opozycja

Warto przypomnieć że to nie opozycja rządzi, tylko podobno Pan Premier Morawiecki. Codziennie słyszymy o nowych aferach, powiązaniach rodzinnych i setkach milionów złotych wyprowadzanych dla znajomków. Zapewne Premier chciałby żeby opozycja za to wychwalała rząd.

Czytaj także: Ministerstwo zdrowia zaprzeczając zakupom od “konsorcjum” Szumowskich ujawnia jeszcze bardzie kompromitujące dane.

Ponadto o czym już zapominamy mamy największą katastrofę epidemiologiczną na świecie. Rządowi doradzają nikomu nie znani eksperci. Co tydzień od ministra zdrowia słyszymy co innego. Niezależni eksperci wskazują na kolejne błędy. Czy to są tematy zastępcze? Przecież opozycja nie mówi o pogodzie.

To może być ucieczka przed odpowiedzialnością za brak odpowiedniej pomocy przedsiębiorcom, rosnące ceny i pustą kasą w budżecie.

Cztaj także: Uszczelnianie Vat przez PiS to mit. Analizy ekonomistów pokazują fakty.

Jeżeli sejm nie udzieli wotum zaufania Morawiecki zdezerteruje z pola walki i nie będzie musiał pić piwa , które sam nieudolną polityka naważył. Takie głosowanie na niekorzyść łatwo przeprowadzić, przecież wystarczy, że nie będzie paru posłów z obozu rządzącego.

…lub próba niedopuszczenia do debaty nad odwołaniem Szumowskiego, który miał dostać niewyobrażalny medal, a teraz powinien dostać co najwyżej zarzuty.

Wotum zaufania dla premiera mogłoby być także kartą przetargową i odpowiedzią na liczne wnioski opozycji o wota nieufności wobec poszczególnych ministrów. Chodzi m.in. o odrzucony kilka dni temu wniosek ws. Jacka Sasina i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, wobec którego wotum nieufności ma zostać rozpatrzone w czwartek wieczorem.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 9.1k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ryszard P.
Ryszard P.
2 lat temu

Szanowni Państwo jak chcecie być poważnie odbierani to zadbajcie o poprawność ortograficzną publikowanego tekstu. W dobie komputerowych edytorów tekstu błędy ortograficzne są żenujące.