fbpx

Morawiecki poleciał na “groby”, a następnie ogłosił zamknięcie cmentarzy. “Lot o statusie HEAD w prywatnej sprawie”


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Przed ogłoszeniem zamknięcia cmentarzy, premier Mateusz Morawiecki odwiedził jeden z nich we Wrocławiu, gdzie wziął udział w pogrzebie swojego przyjaciela. Przyleciał rządowym samolotem ze statusem HEAD, zarezerwowanym dla lotów wykonywanych w ramach obowiązków służbowych – podaje Gazeta Wyborcza.

Lotowi, choć był prywatną wyprawą premiera, niezwiązaną z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych, nadano status HEAD, który nadawany jest lotom prezydenta, premiera i marszałków Sejmu i Senatu.

Z wyjątkiem głowy państwa, dotyczy to wyłącznie lotów „w misji oficjalnej”, czy związanych z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych. Takich – jak ustaliła “Wyborcza”, Morawiecki we Wrocławiu jednak nie wykonywał.

Bezpośrednio po przylocie do Wrocławia premier wziął udział w pogrzebie Bernarda Bednorza, swojego kolegi z dzieciństwa. Na uroczystości był tylko z matką. Towarzyszyło mu zaledwie kilku ochroniarzy. Wyglądało, jakby nie chciał rzucać się w oczy – czytamy w Gazecie.

Wizyta premiera Morawieckiego rzeczywiście utrzymywana była w tajemnicy. Nie wiedziała o tym nawet policja.

Decyzję o zamknięciu nekropolii w całej Polsce premier ogłosił niedługo po przylocie do Warszawy, poświęconą temu konferencję prasową zwołano na godz. 15.30.

źródło: wyborcza.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
9
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments