fbpx

Morawiecki zaatakował słownie kolejny kraj. Szokujące żądania! [VIDEO]


1 comment, 3 Udostępnienia
Mateusz Morawiecki FOT GRZEGORZ KRZYZEWSKI FOTONEWS NEWSPIX
Subksrybuj nas na Google News

Mateusz Morawiecki w ostatnich tygodniach dał wiele dowodów świadczących, że w jego słowniku nie ma czegoś takiego, jak język dyplomacji. Premier nieustannie eskaluje napięcie z Rosją, a teraz zaatakował kraj, z którym żyliśmy zawsze w przyjaznych relacjach. Słowa skierowane w kierunku Norwegów wywołały kolejną burzę w sieci, połączoną z niedowierzaniem, iż szef rządu mógł coś takiego wymyślić!

Agresywny język Mateusza Morawieckiego jest tematem analizy specjalistów od dyplomacji i wojskowości. Premier wprawił niedawno w osłupienie komentatorów, mówiąc o Rosji, że “z terrorystami się nie negocjuje”. O ile wiele czynów wojsk Putina swobodnie można nazwać terrorystycznymi, to jednak brak prób załagodzenia kryzysu może dążyć w jednym kierunku – do bezpośredniej konfrontacji. Niezależnie od jej wyniku, dla naszego kraju mogłoby się to skończyć wielką tragedią i stratami, których skalę trudno przewidzieć.

Minęło zaledwie kilka dni od tych słów, a szef polskiego rządu wziął na celownik Norwegię. Morawieckiemu nie spodobało się, że kraj ma bogate złoża naturalne, gwarantujące dobrobyt jego obywatelom. – Nadmiarowe zyski, przekraczające średnią roczną z ostatnich lat z ropy i gazu, małego 5-milionowego państwa, jakim jest Norwegia, przekroczą 100 miliardów euro. My się wszyscy oburzamy na Rosję – i słusznie – bandycki napad. Bandyci, zbrodniarze i tak dalej. Ale szanowni państwo, młodzi ludzie, coś jest nie tak. Piszcie do waszych młodych przyjaciół w Norwegii, oni powinni się podzielić tym nadmiarowym, gigantycznym zyskiem. Drodzy norwescy przyjaciele, to nie jest normalne – zakończył swoją wypowiedź premier. Możecie ją zobaczyć poniżej:

Wielu internautów zadało też Morawieckiemu pytanie – czy w związku z apelem podzieli się zyskiem z działek, jakie otrzymał od Kościoła?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
10
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
4
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
HENRYK
HENRYK
4 miesięcy temu

TAK NAPRAWDĘ TO MORAWIECKI ŻERUJE NA POLSCE.