fbpx

Morawiecki zaproszony do okrągłego stołu przez prezydent Gdańska. Zablokowali ją ochroniarze.


508
Subksrybuj nas na Google News

Premier Mateusz Morawiecki przybył dziś do Gdańska, by wziąć udział w konferencji z okazji rocznicy pielgrzymki papieża Jana Pawła II organizowanej przez „Solidarność”. Z okazji próbowała skorzystać prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz, która chciała go zaprosić do rozmów przy okrągłym stole. Premier nie zareagował, a pani prezydent nie mogła nawet do niego podejść.

Okrągły stół ustawiono przy Europejskim Centrum Solidarności z okazji rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r. Tuż przed wizytą Morawieckiego konferencję przy ECS zorganizowała prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

– Bardzo cieszę się, że dzisiaj, prawdopodobnie za chwilę nieopodal stąd pojawi się pan premier Mateusz Morawiecki, bo dzisiaj wszystkie drogi prowadzą do Gdańska, bo tu świętujemy Święto Wolności i Solidarności i bardzo serdecznie będę chciała pana premiera przywitać i zaprosić do rozmowy przy Okrągłym Stole. Mam nadzieję, że to zaproszenie przyjmie – stwierdziła pani prezydent.

O tym, że byłaby gotowa rozmawiać z Morawieckim Dulkiewicz mówiła też w wywiadzie dla „Newsweeka”: – Żeby usiąść do stołu, trzeba wyznawać wspólne minimum wartości. O ile wyobrażam sobie, że z premierem Morawieckim mogłabym rozmawiać choćby przez szacunek dla urzędu, to z Jarosławem Kaczyńskim byłoby… czytaj dalej


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

508

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments