fbpx

Morawiecki znowu “wprowadza w błąd”, teraz kopalnie na Śląsku


Subksrybuj nas na Google News

Sprawdźmy jak jest naprawdę z tymi kopalniami. W czasie poprzedniej kampanii wyborczej, tak jak i teraz słyszymy podobne hasła. Wtedy Beata szydło mówiła, że nie zamknie żadnej kopalni, dziś premier Morawiecki potwierdza, że żadna nie została zamknięta.

Podczas niedzielnego spotkania w Siemianowicach Śląskich premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że cokolwiek Prawo i Sprawiedliwość robi, to zawsze „trzyma stronę Polski” i kieruje się wyłącznie jej interesem. – Tak długo jak PiS będzie trzymało stery, będziemy walczyli o sprawiedliwą transformację ekologiczną i ekonomiczną – podkreślił szef rządu, apelując o udział w wyborach i oddawanie głosów na PiS.

Morawiecki w Częstochowie wybiera drogę ku silnej i pięknej Rzeczypospolitej.

– PiS kocha Śląsk i kocha całą Polskę. Nie byłoby silnej Polski, bez silnego Śląska. To nasza droga. – mówił Morawiecki, który będzie otwierał listę wyborczą PiS na Śląsku. Zapewnił, że rząd będzie traktował ten region jako „serce nowoczesnego przemysłu (…) z szacunkiem do tradycji”. – Pokażemy, że możliwe jest połączenie zielonego Śląska ze Śląskiem uprzemysłowionym – przekonywał Morawiecki

Morawiecki nie kłamie! “Od 2015r. mamy do czynienia ze złotymi latami polskiej kultury”

– Jesteśmy obozem patriotycznym. Wierzymy, że nasza ojczyzna jest naszą największą wartością – stwierdził Morawiecki. – Europejskość w konkrecie to sprawiedliwa polityka, która będzie oznaczać lepsze zarobki Polaków w Polsce, nie na emigracji (…).Chcemy budować silną Polskę. Zapraszamy wszystkich, którzy z niej wyemigrowali. Tu jest wasza ojczyzna. Poważne państwo dba o swoich obywateli poprzez sprawność instytucji, troskę o słabszych – uświadamiał zebranym premier.

4 lata temu chciano zamykać większość kopalni. Bankrutowało wiele z nich, a my doprowadziliśmy do ich utrzymania, odrodzenia, do tego, że one dzisiaj są z powrotem chlubą przemysłu województwa śląskiego- dodał Premier Morawiecki

Kto tu kłamie Tusk czy Morawiecki ?

Przed wyborami Beata Szydło obiecywała, że “żadna kopalnia nie zostanie zamknięta”. 

Dziś rząd używa łagodniejszych słów “wygaszanie” lub “wyciszanie” i podkreśla wagę negocjacji z górnikami. Na likwidacje kopalń rząd ochoczo korzysta z wielomilionowych dotacji z Unii europejskiej. Pieniądze te służą likwidacji lub przekształceniom majątku byłych kopalń, oraz wypłatom pokaźnych górniczych odpraw.

Za czasów rządów PIS zamknięto kopalnie – (przepraszam wygaszono)

 • Zabrzańska kopalnia Makoszowy w Zabrzu
 • Kopalnia Krupiński – 31 marca 2017 produkcja w kopalni została wyłączona, a zakład przekazano Spółce Restrukturyzacji Kopalń
 • Kopalnia Wujek-Ruch Śląsk – Była jedną z najmłodszych polskich kopalń. W likwidacji od 2018 r
 • Kopalnia Anna w Pszowie – W 2016 roku kopalnia Anna została przez Kompanię Węglową przekazana Spółce Restrukturyzacji Kopalń (SRK), ta planuje wyburzanie szybów. Kopalnia zakończyła działalność.
 • Kopalnia Brzeszcze-Wschód w Brzeszczach (inną część dawnej kopalni Brzeszcze przejęła grupa Tauron) trawa likwidacja szybów Andrzej III i Andrzej IV w SRK S.A. Całkowita likwidacja – 31.12.2019,
 • Kopalnia Ruch Śląsk (w Katowickim Holdingu Węglowym), nieczynna, przekazana do SRK, trawa likwidacja portwa do 2021 r.
 • Kopalnia Boże Dary w Katowicach. Całkowita likwidacja – 31.12.2019,
 • Kopalnia Rozbark V w Bytomiu. Całkowita likwidacja – 30.06.2017,
 • Kopalnia Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu. Całkowita likwidacja – 31.12.2016,
 • Kopalnia Mysłowice. Całkowita likwidacja – 31.12.2019
 • Kopalnia Centrum w Bytomiu wyznaczono na koniec. Całkowita likwidacja 31.12.2020,
 • Kopalnia Jas-Mos w Jastrzębiu Zdroju. Całkowita likwidacja – 31.12.2021 r.

Czy premier znowu mija się z prawdą jak np w sprawie samochodów elektrycznych., których wprowadzenie do Polski jest z założenia nie realne.

Nie będzie elektrycznych samochodów Morawieckiego. Nie wiedział co mówi.

Źródła PulsHR. Wnp.pl. Spółka Restrukturyzacji Kopalń. Wikipedia. Twitter PiS. TVP3 Katowice

Jak były premier Belgii zmiażdżył Morawieckiego 4 lipca 2018 roku, tłumaczył mu czym jest Unia Europejska. Film z napisami PL “To nie pieniądze, a wartości”

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments