fbpx

Muzeum kłamstw Dudy powstanie w symbolicznym miejscu? Są już pierwsze eksponaty.


5
Subksrybuj nas na Google News

Minął rok od momentu kiedy Andrzej Duda na pustym peronie w miejscowości Końskie (woj. świętokrzyskie) symbolicznie podpisywał nowelizację ustawy o transporcie kolejowym, dumnie ogłaszając rozpoczęcie programu Kolej Plus

Przedwyborcza obietnica, zakładała rozszerzenie kursów pociągów do mniejszych miejscowości, zwłaszcza tych wykluczonych komunikacyjnie. 

Cieszę się, że jesteśmy w województwie świętokrzyskim i właśnie tutaj czynimy pierwsze kroki, aby wykluczenie komunikacyjne tego miasta wymazać raz na zawsze z mapy rysując na powrót linię kolejową – obiecywał prezydent.

Z programu kolej Plus został tylko stolik i krzesło, przy którym prezydent podpisywał dokumenty. Te ważne dla rozwoju polskiego kolejnictwa meble można podziwiać w budynku starostwa powiatowego w Końskich. Owe przedmioty stają się już tylko pośmiewiskiem internautów. Dziś wiadomo, że żaden pociąg tu niedojdzie. To było z góry wiadomo, że samo tworzenie projektu takiej inwestycji to co najmniej 5 lat. Prace nawet nie ruszyły z miejsca. Andrzej Duda wygrał wybory i o słynnych Końskich zapomniano.

Idealna lokalizacja na muzeum kłamstw.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba sprawdził co zmieniło się w Końskich. Od momentu ogłoszenia przez prezydenta programu Kolej Plus minął już rok. To była jedna z najważniejszych obietnic wyborczych, która miała sprawić, że ” Co najmniej 20 miast średniej wielkości, powyżej 10 tyś. mieszkańców otrzyma połączenia kolejowe, których do tej pory nie miało. Jest to mam nadzieje kierunek (…) w którym mam nadzieję, że nadal będziemy podążali” – twierdził prezydent, podpisując dokument w Końskich.

I co? I nic. Ten projekt to nie jest wyjątek. Nie trzeba daleko szukać. Na odnowienie linii Skarżysko-Kamienna – Kielce. Za czasów rządów PiS z Krajowego Programu Kolejowego wycięto zarezerwowane na ten cel 600 mln zł i zostawiono 20 mln zł na dokumentację. Teraz decydenci twierdzą, że czekają na pieniądze z Unii z kolejnej transzy. Mogą się nie doczekać jeżeli UE uzależni wypłatę środków od praworządności.

“Skoro dziś podpisał narty to warto przypomnieć co podpisał rok temu w Końskich. Miał powstać dworzec. Co się dzieje tam teraz? Kompletnie nic! Czy coś się zmieniło? Tylko jedno. Można sobie wynająć ten dworzec i zrobić muzeum kłamstw Dudy” – napisał na Twitterze poseł.

Budynek nie jest bardzo obszerny, jest nadzieja, że wszystkie kłamstwa może da się upchać na ścisk. Pierwsze eksponaty można wziąć ze starostwa w Końskich.

Czytaj więcej i komentuj

Duda nie ośmieszaj się…! – komentuje Andrzej Nowakowski


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments