fbpx

Na ile trzeba nie mieć honoru aby okraść PCK, a pieniądze przeznaczyć na kampanię wyborczą? Kolejny działacz PiS aresztowany.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red” class=”class-name”] J [/boombox_dropcap]

erzy S., wrocławski radny PiS poprzedniej kadencji, to kolejny polityk partii Kaczyńskiego, któremu prokuratura stawia zarzuty w sprawie okradania dolnośląskiego PCK. 

Proceder polegał na wykradaniu lepszej odzieży z kontenerów z odzieżą dla ubogich zbieranych przez Polski Czerwony Krzyż. Następnie ciuchy sprzedawane były w okolicznych lumpeksach. Przypomnijmy że prokuratura sprawę prowadzi już kilka lat i nie może jej zakończyć.

Coś się ruszyło w tej sprawie, to może być wynikiem zmiany układów sił politycznych. W sprawę zamieszany jest jeden z najbliższych współpracowników Anny Zalewskiej byłej minister edukacji. To ówczesny dyrektor PCK radny PIS sejmiku Jerzy G. Prezesem PCK był związany z PiS były radny wojewódzki tej partii Rafał Holanowski, wiceprezesem poseł PiS Piotr Babiarz.

Zalewska przegrała ze Schetyną. Jednak afera z finansowaniem PiS z kradzionych ubrań PCK nie będzie wyjaśniona.

Kolejne aresztowanie

Prokuratura bardzo skąpo informuje o przebiegu sprawy.

– Z uwagi na dobro śledztwa na obecnym jego etapie nie jest wskazane, aby ujawnić bieżące działania czy zamierzenia prokuratora referenta sprawy co do konkretnych czynności śledczych – mówi rzecznik prokuratury Justyna Pilarczyk,

Przyjaciel Dudy, działacz PiS zatrudni 3 tys. hejterów jak wygra wybory.

Zarzuty usłyszał kolejny działacz PiS Jerzy S. były radny poprzedniej kadencji wrocławskiej rady miejskiej. W PCK pod rządami polityków PiS zatrudniony był jako kierowca. Wygląda na to, że płotki zostają wyłowione, a gruba zwierzyna jeszcze na wolności. Jednak dziennikarze GW twierdzą, że szykują się następne aresztowania.

W sprawie tego śledztwa też powinno być śledztwo.

Sprawa toczy się już 2,5 roku. Dowody są oczywiste. Jeden z prowadzących ją prokuratorów wręcz sam poprosił przełożonych o odebranie mu śledztwa. Terminy przedłużano już kilka razy. Nikt nie informuje o ich przyczynach. Obecnie zarzuty w sprawie wyprowadzania pieniędzy z PCK postawiono w sumie ośmiu osobom (poza politykami także kilku pracownikom PCK). 

To może być największa afera “IV RP”. Giertych domaga się powtórnej sekcji zwłok. To już trzecia osoba nie żyje która była związana z tą sprawą.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments