fbpx

Na śląsku kolejne szpitale do zamknięcia. A oni ze śpiewem na ustach “Boże coś Polskę” wydają 40 mln na kościelną wystawę


3 comments, 24.2k Udostępnienia
Kościelna wystawa
Subksrybuj nas na Google News
P

rzy wtórze pieśni “Boże coś Polskę” metropolita katowicki abp Wiktor Skworc, premier Morawiecki, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin, marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i wicemarszałek Wojciech Kałuża oraz prezydent Katowic Marcin Krupa, podpisali umowę multimedialnej wystawy o Śląsku. Donosi przekazdnia.pl

– To będzie dar dla tych pokoleń, które przez stulecia zmagały się o polskość tej ziemi i marzył im się powrót do matki Polki. Jesteśmy niejako zobowiązani do tego, by dać prezent w postaci tego Panteonu tym pokoleniom. Przed nami dużo pracy, a to już pojutrze – zauważył abp Skworc i podkreślił, że w Panteonie zostanie przypomnianych 160 nazwisk.  Według planów Panteon ma być uruchomiony na stulecie ponownego przyłączenia Górnego Śląska do Polski.

– Panteon będzie pokazywał przez wiele lat, a może stuleci, wielkość Śląska, polskość Śląska. Ale też to, że nie byłoby Polski bez Ślązaków – zauważył obecny w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.

Tymczasem za 40 milionów złotych można by było kupić 6 takich rezonansów magnetycznych i 8 karetek, których na śląsku bardzie brakuje niż kolejnego muzeum.

Nie można się oprzeć wrażeniu że wszystkie te działania są robione tylko i wyłącznie pod nadchodzące wybory. Nikt tu tak naprawdę nie myśli o najpilniejszych potrzebach Ślązaków.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 24.2k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
18
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
3
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
14
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
6
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Helena
Helena
4 lat temu

to jest prawda,widzialam cala ta “uroczystosc” w tvn tez nie chcalam w to uwierzyc ,myslalam ze to ustawka,niestety to byla prawda

Janek
Janek
3 lat temu

40 mln to są grosze w przypadku służby zdrowia. Szpitale są zamykane głównie z powodu braku lekarzy, którzy wyjeżdżają za granicę z powodu niskich zarobków w Polsce. Nie rozumiem natomiast, dlaczego tym panteonem zajmują się hierarchowie KK, w dodatku człowiek, będący na liście tajnych współpracowników SB.

Tess
Tess
Odpowiedź do  Janek
3 lat temu

No to może inaczej , ile uposażen lekarzy można sfinansowac 40 -ma milionami?