fbpx

Nancy Pelosi w Kijowie. Rozmowy z Prezydentem Ukrainy


Subksrybuj nas na Google News

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zelenski rozmawiał z przewodniczącą Izby Gmin USA Nancy Pelosi podczas jej wizyty w Kijowie 1 maja o tym, jak wzmocnić sankcje wobec Rosji w sposób, który “najskuteczniej zachęciłby ją do zakończenia wojny”.

Zelensky powiedział to w wieczornym przemówieniu opublikowanym przez Kancelarię Prezydenta.
“Omówiłem kluczowe kwestie dotyczące pomocy dla naszego kraju z Nancy Pelosi, która wraz z delegacją kongresową odwiedziła Kijów” – powiedział Zelensky.

https://mobile.twitter.com/SpeakerPelosi/status/1520672718823297032

Podziękował wszystkim partnerom, którzy odwiedzając Kijów w czasie wojny, wysyłają światu i Rosji silne sygnały poparcia dla Ukrainy.

“Spędziliśmy cztery godziny bardzo rzeczowych rozmów z panią Pelosi – jak to się mówi, wielowymiarowych. W szczególności w zakresie dostaw obronnych, pomocy makrofinansowej, polityki sankcji, zaangażowania politycznego w stosunkach ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki.”

Prezydent dziękował za wznowienie historycznego programu Lend-Lease, który kiedyś pomógł obronić wolność w Europie i z pewnością mógłby to zrobić po raz drugi. “Omówiliśmy konkretne sposoby, w jakie program Lend-Lease może przyczynić się do wzmocnienia naszego narodu i pomóc w walce o wolność” – powiedział prezydent.

Ponadto, jak powiedział, on i Pelosi dyskutowali o tym, jak można “wzmocnić sankcje wobec Rosji w sposób, który najskuteczniej zachęci Rosję do zakończenia wojny i ograniczy jej możliwości obchodzenia sankcji już obowiązujących i przyszłych”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments