Następnym razem przypnie falangę albo “SS”. Interweniujący Policjant miał wpięty znaczek “Mieczyk Chrobrego”, kojarzony z organizacją wzorującą się na włoskim faszyzmie.


[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] J [/boombox_dropcap]

eden z policjantów interweniujących na antyfaszystowskiej manifestacji miał wpięty w mundur “mieczyk chrobrego”. Prawo jasno stanowi jak wyglądają wszystkie służby mundurowe. Nie można według własnego uznania przypinać jakiś dekoracji, czy dokonywać przeróbek munduru. To powinno być wykładane na pierwszym tygodniu szkolenia każdego funkcjonariusza. Jeżeli tak wyglądają szkolenia,to należy się zacząć obawiać czy ci panowie w mundurach wiedzą do czego są powołani.

W dniu wczorajszym w Warszawie miała miejsce mała demokracja antyfaszyszowska. Jeden z policjantów aktywnie interweniujących miał wpięty w mundur znaczek Chrobrego. Historia tego znaku nie kojarzy się dobrze, ponieważ był to symbol wykorzystywany w okresie międzywojennym przez radykalny OWP – Obóz Wielkiej Polski. Wzorem do naśladowania były włoskie organizacje faszystowskie.

Czy nad Policjantami ktoś jeszcze panuje? Konfetti , tańce hawajskie, prywatna ochrona posesji. Indywidualne ozdabianie mundurów przez funkcjonariuszy według własnego uznania. Jak wygląda szkolenie policjantów? te pytania nasuwają się natychmiast po obejrzeniu takich obrazków.

Mieczyk Chrobrego – dziś co to jest ?

Współcześnie wykorzystywany przez część organizacji odwołujących się do przedwojennych tradycji nacjonalistycznych, w tym część posłów Ligi Polskich Rodzin (LPR), przez Młodzież Wszechpolską (MW) oraz współczesny Obóz Narodowo-Radykalny (ONR).

Symbol ten został zakazany przed UEFA Euro 2008 przez organizację Football Against Racism in Europe, wraz z symbolem Falangi i Toporła

Krótko o przepisach

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI z dnia 20 maja 2009 r.
w sprawie umundurowania policjantów
Na podstawie art. 12 ust. 1 pkt 2-4 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2007 r. Nr 43, poz. 277, z późn. zm.) zarządza się, co następuje:

§ 36. Zabrania się policjantom:
1) noszenia przedmiotów umundurowania niezgodnie z obowiązującym zestawem przedmiotów umundurowania albo niezgodnie z ich przeznaczeniem;
2) noszenia przedmiotów umundurowania o nieestetycznym wyglądzie lub o znacznym stopniu ich zużycia;
3) noszenia przedmiotów umundurowania w połączeniu z przedmiotami ubioru cywilnego;
4) samowolnego dokonywania przeróbek

W policyjnej szkole w lipcu br. ponad połowa absolwentów nie zdała egzaminu na podkomisarza.

Na 327 absolwentów egzamin zdały zaledwie 143 osoby. Jak przekonuje rzecznik WSPol, „w historii uczelni zdarzały się egzaminy o większej lub mniejszej zdawalności”, a każdy mundurowy ma prawo do egzaminu poprawkowego. Nie wiem czy stopień trudności był tak duży, rocznik nieudany.

Brak chętnych do pracy w Policji.

Jeszcze do niedawna praca w policji była atrakcyjnym zajęciem. Obecnie, jak wynika z danych poszczególnych komend wojewódzkich, liczba wakatów jest coraz większa. W komendach jest ponad 4 tysiące wakatów. – Mamy nowy program PiS. Posterunek Minus – mówi poseł PO Krzysztof Brejza pod koniec maja br.

Według stanu na dzień 31 grudnia 2018 roku w polskiej policji służy 98 711 policjantów, a liczba wakatów w garnizonach policyjnych (województwach) wynosi 4294. W 2019 roku policja planuje przyjąć do służby około 4,5 tys. nowych osób. I przyjęła policjantów którzy, przypinają sobie mieczyk chrobrego” znak kojarzony z włoskim faszyzmem.

Zdaniem rzecznika polskiej policji Mariusza Ciarki, od 2017 roku stan etatowy polskiej policji zwiększono o 1 tys. osób. Stąd też większa liczba wakatów.

Co ciekawe, pieniądze z wakatów – 187,6 mln zł w ubiegłym roku – zostały wydane na sfinansowanie m.in. nagród motywacyjnych i uznaniowych z okazji Święta Policji i 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zostały z nich także opłacone nagrody dla funkcjonariuszy skierowanych 11 listopada do służby w Komendzie Stołecznej Policji oraz zabezpieczających Konferencję Klimatyczną COP24. Czyli państwowe wydarzenia, do których zaangażowano mundurowych. W tym “konfetti” , “tańce hawajskie” itp

Upolitycznienie zawodu Policjanta.

W lipcu 2018 roku doszło buntu w szeregach policji. Przepisy jasno określają, oni nie maja prawa do strajku, a ostateczną formą manifestacji jest wypowiedzenie posłuszeństwa.

Państwo PiS poradziło sobie z tym problemem. Policjantów podzielono i skłócono ze sobą, część oddelegowano w inne miejsca w ramach przegrupowań. Postraszono że, wprowadzą nowe polityczne związki zawodowe i bunt upadł. Taktyka sprawdzona już w czasach stalinowskich, kiedy przenoszono całe miasta ze wschodu na zachód z północy na południe i odwrotnie.

Deforma Sprawiedliwości. Nielojalni prokuratorzy przenoszeni i szykanowani.

Dla zachowania pozorów dialogu odbyło się nawet spotkanie policjantów z prezydentem, który wyszedł z inicjatywą ustawodawczą o tzw pluralizmie związkowym w służbach mundurowych. Mówiąc w skrócie chodzi o podzielenie funkcjonariuszy na mniejsze grupy żeby łatwiej ich ze sobą skłócić. Nie od dziś wiadomo że, rządzenie przez konflikt to jedna z najstarszych, najczęściej wypróbowanych i sprawdzonych metod.

– Już sama formuła spotkania nie wróżyła nic dobrego. Przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego nie pozwolono wesprzeć się związkowcami ze służb mundurowych, by dyskusja na temat zagrożeń wynikających z projektu Pana Prezydenta przebiegać mogła bardziej rzeczowa. Dorocie Gardias zależało przede wszystkim na tym, by wyjaśnić Panu Prezydentowi, że debata na ten temat w Radzie Dialogu Społecznego się nie odbyła i poprosić go o stworzenie takiej możliwości – napisano w oświadczeniu NSZZ Policjantów.

– Argumenty użyte przez Pana Prezydenta podczas spotkania nie pozostawiają żadnych złudzeń. Nie jest on zwolennikiem debaty, ponieważ takiej debaty jako Prezydent przeprowadzać nie musi, a oszukany przez „Solidarność” nie został, bo nawet nie wiedział, że w służbach mundurowych nie ma pluralizmu. Stwierdził ponadto, że pluralizm jest wielką wartością, z której także funkcjonariusze muszą skorzystać – dodano.

Coraz więcej uwag do bezstronności Policji. Ministerstwo nie reaguje. Za “mieczyk chrobrego” będzie postępowanie.

Maciek Czajka Mundur to nie własność policjanta ale Państwa i podlega regulacji prawnej. W związku z tym pstrzenie umundurowania nawet ptasia kupa jest okazaniem braku szacunku do służby. A mieczyki… Za mieczyki się siedzi.

Filmy i zdjęcia. Kato-lidzcy patrioci, opluwali kopali uczestników marszu równości. Policja bierna.


Łukasz Kubiak Czy to nie jest czasem publiczne manifestowanie poglądów politycznych przez funkcjonariusza na służbie? Co z bezstronnością i apolitycznością @PolskaPolicja? Nie narusza to zasad etyki policjanta? Pszemor@Pszemor1· Już kiedyś pisałem, że policja to kolesie kiboli i prawaków. Świetnie było to widoczne swego czasu w Poznaniu, gdzie została zaatakowana legalna demonstracja antyfaszystowska, to policja zniknęła, a gdy się pojawili to zatrzymani zostali lewacy.

Policja w domu Krzysztofa Skiby, który słynie z tego że mówi o politykach to co myśli.

Omelas@Omelas64120844· Żeby było “śmieszniej” za czasów sanacji, noszenie tego symbolu w klapie było karalne. A przecież prezes to drugi Piłsudski miał być.

Z ostatniej chwili w związku z naszym tematem. Policja uniemożliwia protest.

Na tym poście w tym momencie trwa jeszcze transmisja na żywo. “Treść transparentu może obrażać kierownictwo MSWiA”


POLUB NAS NA FACEBOOKU

Exit mobile version