fbpx

Neumann w RMF FM: Nie przystąpię do “Nowej Solidarności”, trzeba dać szansę Budce.”


Subksrybuj nas na Google News

Sławomir Neumann był dziś gościem porannej rozmowy w RMF FM. Polityk opozycji skomentował awarię oczyszczalni “Czajka” oraz powstanie nowego ruchu Rafała Trzaskowskiego “Nowa Solidarność”. „Jest to kłopot Rafała Trzaskowskiego, ale niezawiniony przez niego. Nie jest to rzecz komfortowa. Rafał Trzaskowski musi się skupić na zamknięciu awarii”. Neumann zaznaczył iż nie zamierza zapisywać się do nowego ruchu Trzaskowskiego bo “jest on jest skierowany do ludzi, którzy nie chcą być członkami partii politycznej, chcą działać aktywnie w przestrzeni publicznej, mają zapał i energię”.

“Czy to ma być taki drugi KOD?” – pytał dziennikarz RMF FM. “Nie, to ma być formuła, która zintegruje ludzi, którzy włączyli się w kampanię wyborczą Rafała Trzaskowskiego, chcieli swoją energię przekazać Rafałowi Trzaskowskiemu jako kandydatowi na prezydenta, ale nie chcą na co dzień działać w partii politycznej” – tłumaczył poseł Platformy Obywatelskiej. Neumann jest przekonany, że jest wielu chętnych, by uczestniczyć w ruchu “Nowa Solidarność”. “To ma być wsparcie obozu demokratycznego, który za trzy lata będzie mierzył się z władzą” – dodał.

Zmiana przewodniczącego?

“Wiele osób uważa, że zmiana przewodniczącego to jest pomysł nie najlepszy. Ja do takich należę” – mówił Sławomir Neumann, nawiązując do propozycji partyjnego kolegi Tomasza Siemoniaka, by Platforma Obywatelska zmieniła nazwę. “W styczniu minie 20 lat Platformy” – przypomniał gość Porannej rozmowy w RMF FM.

“Borys Budka jest przewodniczącym PO ósmy miesiąc i trzeba mu dać szansę, i wspierać” – dodał. Przyznał jednak, że będą wybory w klubie parlamentarnym. Zdaniem Neumanna, dobrym kandydatem na szefa klubu byłby Siemoniak. “Miałby poważne szanse, żeby w klubie zastąpić Borysa Budkę i zrobić dobry tandem, synergię klubu i partii” – powiedział gość Roberta Mazurka

Czytaj także: Rzecznik Praw Obywatelskich: noszenie w sklepach maseczek bezprawne.

źródło: rmf24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kaz
Kaz
3 lat temu

Taaa… Nowa propozycja dla ludzi od roboty a MY za 3 lata wystawimy się na listach do Parlamentu u Samorządów. Jeleni szukacie?